VLetenky

Fidži s Virgin Australia od 870 EUR

Mamanuca Islands
Idylický tropický ostrovček Beachcomber Island (foto: American/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Odhaliť čaro obdivuhodného súostrovia Fidži v lákavej Oceánii možno vďaka zaujímavému tarifu aerolínie Virgin Australia v spolupráci s leteckou spoločnosťou Etihad Airways (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky na Fidži (Nadi) sa predávajú za 870 EUR s odletom zo severotalianskeho Milána. Za podobnú sumu možno letieť do Nadi aj z “večného mesta” Rím.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 14. septembra 2015 do 28. februára 2016 (s výnimkou odletov v čase 11.10.2015.-10.01.2015 / návratov v dobe 01.01.-17.01.2016), min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 21. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Reálnu dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v priebehu februára 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Fidži môže byť odlet z Milána (MXP) dňa 16. februára a návrat z Nadi (NAN) v ďalekej Oceánii dňa 1. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Miláno – Nadi za 870 EUR (16.02.-01.03.2016)
Miláno – Nadi za 894 EUR (rezervácia v NJ)
Miláno – Nadi za 903 EUR (rezervácia v NJ)
Miláno – Nadi za 919 EUR (rezervácia v SJ)
Miláno – Nadi za 25379 CZK (rezervácia v ČJ)

Letecký prískok do Milána

Nízkonákladové spojenie nášho regiónu s Milánom zaisťujú najmä ultra LCC Ryanair a Wizz Air – z letísk v Bratislave, v Košiciach, v Budapešti, v Katoviciach, v Krakove a v Prahe. S Ryanair(om) na letisko Miláno-Bergamo doputujete z Bratislavy, z maďarskej Budapešti a z poľského Krakova, zatiaľ čo s konkurenčným Wizz Air z Košíc, z českej Prahy a zo sliezskych Katovíc.

Priamo na najväčší milánsky letecký prístav Milan-Malpensa Airport docestujete s Wizz Air z Budapešti. Vzhľadom na dostatočne silnú konkurenciu existujú obyčajne najlepšie frekvencie leteckých spojení (aj najnižšie ceny leteniek) z maďarskej Budapešti (väčšinu dní v týždni dva spoje denne). Ďalšou existujúcou alternatívou môže byť nízkonákladovka Easy Jet z Prahy.

Fidži a Oceánia

Fantastické Fidži, geniálne tropické súostrovie položené v juhozápadnej časti Pacifiku, obýva temer 900 tisíc ľudí. Územie tejto príťažlivej krajiny vytvára vyše 300 ostrovov a 500 malých ostrovčekov s medziľahlými vodnými plochami, spolu pokrývajúcich takmer 200 tisíc štvorcových kilometrov (4x väčšia plocha ako Slovensko). Hlavné mesto Suva Vás čaká na najrozľahlejšom ostrove Fidži Viti Levu Island (medzinárodný letecký prístav v Nadi Vás privíta 150 km na SZ od Suvy).

Na druhom najväčšom ostrove, pôvabnom Vanua Levu Island, Vás očakávajú nielen príjemné mestá Labasa a Savusavu. Medzi ďalšie fascinujúce ostrovné skupiny sa zaraďujú Taveuni a Kadavu. Skoro všetky hlavné ostrovy oplývajú prekrásnymi plážami s excelentnými rezortmi. Niektoré z nich budú v súkromnom vlastníctve – za top end možno istotne považovať Laucala Island, pôvodne vlastnený a “vybudovaný” finančným magnátom menom Malcolm Forbes.

Vnútroštátna doprava v rámci Fidži

Orientačné ceny domácich jednosmerných, resp. obojsmerných leteniek z Nadi s leteckou spoločnosťou Air Pacific/Fiji Airways sa v globále pohybujú približne od 50 EUR za “jednosmerku” až po necelých 250 EUR za “spiatočku” – Suva/Viti Levu Island (od 50 EUR/135 EUR), Labasa/Vanua Levu Island (od 100 EUR/175 EUR), Kadavu/Kadavu Island (od 100 EUR/175 EUR), Savusavu/Vanua Levu Island (od 115 EUR/200 EUR), Taveuni/Taveuni Island (od 110 EUR/245 EUR).

Medzi jednotlivými ostrovmi však premáva samozrejme i pravidelná lodná doprava. Znamenité Fidži sa zaraďuje k (letecky) cenovo najdostupnejším štátom v strednej Oceánii a celkom dobrým východiskovým bodom na prehliadku susedných štátikov (aj keď porovnateľné celkové sumy za letenky sa dajú dosiahnuť občas aj s kombináciou príletu z Európy do Austrálie či Nového Zélandu).

Letecká doprava z Fidži do oblasti Oceánie

V rámci letov do okolitých cestovateľských cieľov v mikroregióne Oceánie, ceny obojsmerných leteniek začínajú okolo 300 EUR. Najväčší počet leteckých spojení (v sume od asi 350 EUR/rtn) smeruje do Austrálie (Jetstar, Virgin Australia a Fiji Airways do Sydney, Melbourne a Brisbane). Relatívne veľa leteckých liniek premáva aj na Nový Zéland (novozélandský národný dopravca Air New Zealand a spomínané Fiji Airways do miest Auckland, Christchurch a Wellington).

V najnižšej cenovej hladine budú spiatočné prelety na Vanuatu (priame lety s Fiji Airways alebo Air Vanuatu do Port Vila – od 260 EUR), na Tongu (do Nukuʻalofa s Air Pacific – od 360 EUR), na Wallis a Futuna (na Wallis Island s Aircalin – od 370 EUR); o niečo viac už zaplatíte za obojsmerné letenky z Fidži na Samou (do Apie s Fiji Airways – od 400 EUR), na Šalamúnove ostrovy (do Honiara s Air Pacific alebo Solomon Airlines – od 410 EUR), na Novú Kaledóniu (do Nouméa s Aircalin – od 450 EUR), na Tuvalu (do Tarawa s Fiji Airways – od 480 EUR) či na Kiribati (do Funafuti s Fiji Airways – od 520 EUR).

0