VLetenky

Fidži s Qatar Airways od 1002 EUR

Likuliku Lagoon
Melanézske Viti Levu – tropický ostrov Modriki Island (foto: Christian Haugen/Flickr/CC BY 2.0)

Ponuka spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld v spolupráci s partnermi vábi (aj na začiatku letných prázdnin) za prírodným bohatstvom Fidži v Oceánii (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na pacifické súostrovie Fidži (v ďalekej Oceánii) sú v predaji za 1002 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období 16.02.-05.07.2017 a 06.08.-10.12.2018 (s blackoutom pre návraty 10.08.-09.09.2018), min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 16. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v čase od začiatku marca do konca júna a od začiatku septembra do začiatku novembra 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Fidži môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 24. júna s návratom z miestnej metropoly Nadi (NAN) dňa 15. júla 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Nadi za 1002 EUR (24.06.-15.07.2018)

Fidži a Oceánia

Fascinujúce Fidži, fenomenálne tropické súostrovie situované v juhozápadnej partii Pacifiku, obýva skoro 900 tisíc ľudí. Územie tejto pôvabnej krajiny tvorí viac ako 300 ostrovov a 500 malých ostrovčekov s medziľahlými vodnými plochami, spolu pokrývajúcich takmer 200 tisíc štvorcových kilometrov (4x väčšia plocha ako Slovensko). Hlavné mesto Suva Vás očakáva na najrozľahlejšom ostrove Fidži Viti Levu Island (medzinárodné letisko v Nadi Vás privíta 150 km na SZ od Suvy).

Na druhom najväčšom ostrove, príťažlivom Vanua Levu Island, Vás čakajú nielen pohodové mestá Labasa a Savusavu. Medzi ďalšie fantastické ostrovné skupiny sa radia Taveuni a Kadavu. Temer všetky hlavné ostrovy oplývajú nádhernými plážami s vynikajúcimi rezortmi. Niektoré z nich sú v súkromnom vlastníctve – za top end sa dá nepochybne považovať Laucala Island, pôvodne vlastnený a “vybudovaný” finančným magnátom menom Malcolm Forbes.

Vnútroštátna doprava v rámci Fidži

Orientačné ceny domácich jednosmerných, resp. obojsmerných leteniek z Nadi s leteckou spoločnosťou Air Pacific/Fiji Airways sa vo všeobecnosti pohybujú približne od 50 EUR za “jednosmerku” až po necelých 250 EUR za “spiatočku” – Suva/Viti Levu Island (od 50 EUR/135 EUR), Labasa/Vanua Levu Island (od 100 EUR/175 EUR), Kadavu/Kadavu Island (od 100 EUR/175 EUR), Savusavu/Vanua Levu Island (od 115 EUR/200 EUR), Taveuni/Taveuni Island (od 110 EUR/245 EUR).

Medzi jednotlivými ostrovmi však premáva samozrejme aj pravidelná lodná doprava. Famózne Fidži sa radí k (letecky) cenovo najdostupnejším štátom v strednej Oceánii a vcelku dobrým východiskovým bodom na prehliadku susedných štátikov (i keď porovnateľné celkové sumy za letenky možno dosiahnuť občas i s kombináciou príletu z Európy do Austrálie či na Nový Zéland).

Letecká doprava z Fidži do oblasti Oceánie

V rámci letov do okolitých cestovateľských cieľov v regióne Oceánie, ceny obojsmerných leteniek začínajú cca na 300 EUR. Najväčší počet leteckých spojení (v sume od asi 350 EUR/rtn) bude smerom do Austrálie (Jetstar, Virgin Australia a Fiji Airways do Sydney, Melbourne a Brisbane). Relatívne veľa leteckých liniek premáva i na Nový Zéland (novozélandský národný dopravca Air New Zealand a spomínané Fiji Airways do miest Auckland, Christchurch a Wellington).

V najnižšej cenovej hladine budú obojsmerné prelety na Vanuatu (priame lety s Fiji Airways alebo Air Vanuatu do Port Vila – od 260 EUR), na Tongu (do Nukuʻalofa s Air Pacific – od 360 EUR), na Wallis a Futuna (na Wallis Island s Aircalin – od 370 EUR); o niečo viac už zaplatíte za spiatočné letenky z Fidži na Samou (do Apie s Fiji Airways – od 400 EUR), na Šalamúnove ostrovy (do Honiara s Air Pacific alebo Solomon Airlines – od 410 EUR), na Novú Kaledóniu (do Nouméa s Aircalin – od 450 EUR), na Tuvalu (do Tarawa s Fiji Airways – od 480 EUR) či na Kiribati (do Funafuti s Fiji Airways – od 520 EUR).

0