VLetenky

Fidži s Qatar Airways od 1001 EUR

Castaway Island
Tropické Mamanuca Islands (Castaway Island) pri Nadi (foto: JD Lasica/Flickr/CC BY 2.0)

Za prírodnými pokladmi Fidži v Oceánii zvádza ponuka leteckej spoločnosti Qatar Airways z aliancie Oneworld v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na pacifické súostrovie Fidži (v ďalekej Oceánii) sú v predaji za 1001 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.09.-26.10., 30.10.-11.12.2019, 09.01.-01.04. a 17.04.-31.05.2020, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 24. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Fidži môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 4. novembra s návratom z miestnej metropoly Nadi (NAN) dňa 18. novembra 2019.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Nadi za 1001 EUR (04.11.-18.11.2019)

BUD-NAN
Budapešť, Maďarsko – Nadi, Fidži (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Fidži a Oceánia

Fantastické Fidži, geniálne tropické súostrovie situované v juhozápadnej časti Pacifiku, obýva takmer 900 tisíc ľudí. Územie tejto príťažlivej krajiny vytvára vyše 300 ostrovov a 500 malých ostrovčekov s medziľahlými vodnými plochami, spolu pokrývajúcich skoro 200 tisíc štvorcových kilometrov (4x väčšia plocha ako Slovensko). Hlavné mesto Suva Vás čaká na najrozľahlejšom ostrove Fidži Viti Levu Island (medzinárodné letisko v Nadi Vás privíta 150 km na SZ od Suvy).

Na druhom najväčšom ostrove, pôvabnom Vanua Levu Island, Vás očakávajú nielen príjemné mestá Labasa a Savusavu. Medzi ďalšie fascinujúce ostrovné skupiny sa zaraďujú Taveuni a Kadavu. Skoro všetky hlavné ostrovy oplývajú prekrásnymi plážami s výbornými rezortmi. Niektoré z nich sú v súkromnom vlastníctve – za top end možno nepochybne pokladať Laucala Island, pôvodne vlastnený a “vybudovaný” finančným magnátom menom Malcolm Forbes.

Vnútroštátna doprava v rámci Fidži

Orientačné ceny domácich jednosmerných, resp. obojsmerných leteniek z Nadi s leteckou spoločnosťou Air Pacific/Fiji Airways sa v globále pohybujú zhruba od 50 EUR za “jednosmerku” až po necelých 250 EUR za “spiatočku” – Suva/Viti Levu Island (od 50 EUR/135 EUR), Labasa/Vanua Levu Island (od 100 EUR/175 EUR), Kadavu/Kadavu Island (od 100 EUR/175 EUR), Savusavu/Vanua Levu Island (od 115 EUR/200 EUR), Taveuni/Taveuni Island (od 110 EUR/245 EUR).

Medzi jednotlivými ostrovmi však premáva samozrejme i pravidelná lodná doprava. Znamenité Fidži sa radí k (letecky) cenovo najdostupnejším štátom v strednej Oceánii a celkom dobrým východiskovým bodom na prehliadku susedných štátikov (aj keď porovnateľné celkové sumy za letenky sa dajú dosiahnuť občas i s kombináciou príletu z Európy do Austrálie či na Nový Zéland).

Letecká doprava z Fidži do oblasti Oceánie

V rámci letov do okolitých cestovateľských cieľov v regióne Oceánie, ceny obojsmerných leteniek začínajú cca na 300 EUR. Najväčší počet leteckých spojení (v sume od cca 350 EUR/rtn) bude smerom do Austrálie (Jetstar, Virgin Australia a Fiji Airways do Sydney, Melbourne a Brisbane). Pomerne veľa leteckých liniek premáva aj na Nový Zéland (novozélandský národný dopravca Air New Zealand a spomínané Fiji Airways do miest Auckland, Christchurch a Wellington).

V najnižšej cenovej hladine budú obojsmerné prelety na Vanuatu (priame lety s Fiji Airways alebo Air Vanuatu do Port Vila – od 260 EUR), na Tongu (do Nukuʻalofa s Air Pacific – od 360 EUR), na Wallis a Futuna (na Wallis Island s Aircalin – od 370 EUR); o čosi viac už zaplatíte za spiatočné letenky z Fidži na Samou (do Apie s Fiji Airways – od 400 EUR), na Šalamúnove ostrovy (do Honiara s Air Pacific alebo Solomon Airlines – od 410 EUR), na Novú Kaledóniu (do Nouméa s Aircalin – od 450 EUR), na Tuvalu (do Tarawa s Fiji Airways – od 480 EUR) či na Kiribati (do Funafuti s Fiji Airways – od 520 EUR).

0

Add a Comment