VLetenky

Fidži s Korean Air od 959 EUR

Fiji
Elegantné scenérie tichomorského súostrovia Fidži (foto: melenama/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Ponuka spoločnosti Korean Air (z leteckej aliancie Sky Team) vábi za prírodnými pokladmi grandiózneho Fidži v ďalekej Oceánii (s odletom zo stovežatej Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na pacifické súostrovie Fidži sa dajú kúpiť za 959 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.11.-10.12.2017 a 01.03.-30.04.2018, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj 30. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas horeuvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Fidži nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 1. novembra s návratom z miestnej metropoly Nadi (NAN) dňa 17. novembra 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Nadi za 959 EUR (01.11.-17.11.2017)

Fidži a Oceánia

Fantastické Fidži, geniálne tropické súostrovie položené v juhozápadnej časti Pacifiku, obýva takmer 900 tisíc ľudí. Územie tejto príťažlivej krajiny vytvára vyšeo 300 ostrovov a 500 malých ostrovčekov s medziľahlými vodnými plochami, spolu pokrývajúcich skoro 200 tisíc štvorcových kilometrov (4x väčšia plocha ako Slovensko). Hlavné mesto Suva Vás čaká na najrozľahlejšom ostrove Fidži Viti Levu Island (medzinárodný letecký prístav v Nadi Vás privíta 150 km na SZ od Suvy).

Na druhom najväčšom ostrove, pôvabnom Vanua Levu Island, Vás očakávajú nielen príjemné mestá Labasa a Savusavu. Medzi ďalšie fascinujúce ostrovné skupiny sa zaraďujú Taveuni a Kadavu. Takmer všetky hlavné ostrovy oplývajú prekrásnymi plážami s výbornými rezortmi. Niektoré z nich budú v súkromnom vlastníctve – za top end možno nepochybne považovať Laucala Island, pôvodne vlastnený a “vybudovaný” finančným magnátom menom Malcolm Forbes.

Vnútroštátna doprava v rámci Fidži

Orientačné ceny domácich jednosmerných, resp. obojsmerných leteniek z Nadi s leteckou spoločnosťou Air Pacific/Fiji Airways sa v globále pohybujú približne od 50 EUR za “jednosmerku” až po necelých 250 EUR za “spiatočku” – Suva/Viti Levu Island (od 50 EUR/135 EUR), Labasa/Vanua Levu Island (od 100 EUR/175 EUR), Kadavu/Kadavu Island (od 100 EUR/175 EUR), Savusavu/Vanua Levu Island (od 115 EUR/200 EUR), Taveuni/Taveuni Island (od 110 EUR/245 EUR).

Medzi jednotlivými ostrovmi však premáva samozrejme i pravidelná lodná doprava. Znamenité Fidži patrí k (letecky) cenovo najdostupnejším štátom v strednej Oceánii a celkom výhodným východiskovým bodom na prehliadku susedných “štátikov” (aj keď porovnateľné celkové sumy za letenky sa dajú dosiahnuť občas aj s kombináciou príletu z Európy do Austrálie či Nového Zélandu).

Letecká doprava z Fidži do oblasti Oceánie

V rámci letov do okolitých cestovateľských cieľov v mikroregióne Oceánie, ceny obojsmerných leteniek začínajú na cca 300 EUR. Najväčší počet leteckých spojení (v sume od cca 350 EUR/rtn) mieri do Austrálie (Jetstar, Virgin Australia a Fiji Airways do Sydney, Melbourne a Brisbane). Relatívne veľa leteckých liniek premáva aj na Nový Zéland (novozélandský národný dopravca Air New Zealand a spomínané Fiji Airways do miest Auckland, Christchurch a Wellington).

V najnižšej cenovej hladine budú spiatočné prelety na Vanuatu (priame lety s Fiji Airways alebo Air Vanuatu do Port Vila – od 260 EUR), na Tongu (do Nukuʻalofa s Air Pacific – od 360 EUR), na Wallis a Futuna (na Wallis Island s Aircalin – od 370 EUR); o niečo viac už zaplatíte za obojsmerné letenky z Fidži na Samou (do Apie s Fiji Airways – od 400 EUR), na Šalamúnove ostrovy (do Honiara s Air Pacific alebo Solomon Airlines – od 410 EUR), na Novú Kaledóniu (do Nouméa s Aircalin – od 450 EUR), na Tuvalu (do Tarawa s Fiji Airways – od 480 EUR) či na Kiribati (do Funafuti s Fiji Airways – od 520 EUR).

0