VLetenky

Fidži s British Airways od 973 EUR

Likuliku Lagoon
Tropické súostrovie Malolo (Mamanuca Islands) blízko Nadi (foto: Adam Selwood/Flickr/CC BY 2.0)

Ponuka spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld (v spolupráci s partnermi) vábi za prírodnými pokladmi nádherného Fidži v Oceánii (s odletom zo stovežatej Prahy).

Spiatočné letenky na pacifické súostrovie Fidži (v ďalekej Oceánii) máte príležitosť kúpiť za 973 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 4. apríla do 16. júna 2016, min. dobu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj 15. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. v druhom kvartáli roku 2016).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Fidži nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 5. apríla s návratom z miestnej metropoly Nadi (NAN) dňa 20. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Nadi za 973 EUR (05.04.-20.04.2016)
Praha – Nadi za 1003 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Nadi za 1022 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Nadi za 27796 CZK (rezervácia v ČJ)

Fidži a Oceánia

Fantastické Fidži, geniálne tropické súostrovie položené v juhozápadnej časti Pacifiku, obýva takmer 900 tisíc ľudí. Územie tejto príťažlivej krajiny vytvára vyše 300 ostrovov a 500 malých ostrovčekov s medziľahlými vodnými plochami, spolu pokrývajúcich skoro 200 tisíc štvorcových kilometrov (4x väčšia plocha ako Slovensko). Hlavné mesto Suva Vás čaká na najrozľahlejšom ostrove Fidži Viti Levu Island (medzinárodný letecký prístav v Nadi Vás privíta 150 km na SZ od Suvy).

Na druhom najväčšom ostrove, pôvabnom Vanua Levu Island, Vás očakávajú nielen príjemné mestá Labasa a Savusavu. Medzi ďalšie fascinujúce ostrovné skupiny sa zaraďujú Taveuni a Kadavu. Skoro všetky hlavné ostrovy oplývajú prekrásnymi plážami s výbornými rezortmi. Niektoré z nich budú v súkromnom vlastníctve – za top end možno nepochybne pokladať Laucala Island, pôvodne vlastnený a “vybudovaný” finančným magnátom menom Malcolm Forbes.

Vnútroštátna doprava v rámci Fidži

Orientačné ceny domácich jednosmerných, resp. obojsmerných leteniek z Nadi s leteckou spoločnosťou Air Pacific/Fiji Airways sa v globále pohybujú približne od 50 EUR za “jednosmerku” až po necelých 250 EUR za “spiatočku” – Suva/Viti Levu Island (od 50 EUR/135 EUR), Labasa/Vanua Levu Island (od 100 EUR/175 EUR), Kadavu/Kadavu Island (od 100 EUR/175 EUR), Savusavu/Vanua Levu Island (od 115 EUR/200 EUR), Taveuni/Taveuni Island (od 110 EUR/245 EUR).

Medzi jednotlivými ostrovmi však premáva samozrejme i pravidelná lodná doprava. Znamenité Fidži sa zaraďuje k (letecky) cenovo najdostupnejším štátom v strednej Oceánii a celkom dobrým východiskovým bodom na prehliadku susedných štátikov (aj keď porovnateľné celkové sumy za letenky sa dajú dosiahnuť občas aj s kombináciou príletu z Európy do Austrálie či na Nový Zéland).

Letecká doprava z Fidži do oblasti Oceánie

V rámci letov do okolitých cestovateľských cieľov v regióne Oceánie, ceny obojsmerných leteniek začínajú na cca 300 EUR. Najväčší počet leteckých spojení (v sume od cca 350 EUR/rtn) ide smerom do Austrálie (Jetstar, Virgin Australia a Fiji Airways do Sydney, Melbourne a Brisbane). Relatívne veľa leteckých liniek premáva aj na Nový Zéland (novozélandský národný dopravca Air New Zealand a spomínané Fiji Airways do miest Auckland, Christchurch a Wellington).

V najnižšej cenovej hladine budú spiatočné prelety na Vanuatu (priame lety s Fiji Airways alebo Air Vanuatu do Port Vila – od 260 EUR), na Tongu (do Nukuʻalofa s Air Pacific – od 360 EUR), na Wallis a Futuna (na Wallis Island s Aircalin – od 370 EUR); o niečo viac už zaplatíte za obojsmerné letenky z Fidži na Samou (do Apie s Fiji Airways – od 400 EUR), na Šalamúnove ostrovy (do Honiara s Air Pacific alebo Solomon Airlines – od 410 EUR), na Novú Kaledóniu (do Nouméa s Aircalin – od 450 EUR), na Tuvalu (do Tarawa s Fiji Airways – od 480 EUR) či na Kiribati (do Funafuti s Fiji Airways – od 520 EUR).

0