VLetenky

Fidži s British Airways od 951 EUR

Ro Ro Reef
Tropické Mamanuca Islands (Ro Ro Reef) pri Nadi (foto: Lamity/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Ponuka spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld (v spolupráci s partnermi) láka za prírodným bohatstvom čarokrásneho Fidži v Oceánii (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na pacifické súostrovie Fidži (v ďalekej Oceánii) sú v predaji za 951 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 10.01.-28.03.2017 a 25.04.-15.06.2017, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 22. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca a v čase od konca apríla do začiatku júna 2017.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Fidži nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 6. júna s návratom z miestnej metropoly Nadi (NAN) dňa 20. júna 2017.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Nadi za 951 EUR (06.06.-20.06.2017)

Fidži a Oceánia

Fascinujúce Fidži, fenomenálne tropické súostrovie situované v juhozápadnej partii Pacifiku, obýva skoro 900 tisíc ľudí. Územie tejto pôvabnej krajiny tvorí viac ako 300 ostrovov a 500 malých ostrovčekov s medziľahlými vodnými plochami, spolu pokrývajúcich takmer 200 tisíc štvorcových kilometrov (4x väčšia plocha ako Slovensko). Hlavné mesto Suva Vás očakáva na najrozľahlejšom ostrove Fidži Viti Levu Island (medzinárodný letecký prístav v Nadi Vás privíta 150 km na SZ od Suvy).

Na druhom najväčšom ostrove, príťažlivom Vanua Levu Island, Vás čakajú nielen pohodové mestá Labasa a Savusavu. Medzi ďalšie fantastické ostrovné skupiny sa radia Taveuni a Kadavu. Temer všetky hlavné ostrovy oplývajú nádhernými plážami s vynikajúcimi rezortmi. Niektoré z nich budú v súkromnom vlastníctve – za top end sa dá nepochybne považovať Laucala Island, pôvodne vlastnený a “vybudovaný” finančným magnátom menom Malcolm Forbes.

Vnútroštátna doprava v rámci Fidži

Orientačné ceny domácich jednosmerných, resp. obojsmerných leteniek z Nadi s leteckou spoločnosťou Air Pacific/Fiji Airways sa vo všeobecnosti pohybujú zhruba od 50 EUR za “jednosmerku” až po necelých 250 EUR za “spiatočku” – Suva/Viti Levu Island (od 50 EUR/135 EUR), Labasa/Vanua Levu Island (od 100 EUR/175 EUR), Kadavu/Kadavu Island (od 100 EUR/175 EUR), Savusavu/Vanua Levu Island (od 115 EUR/200 EUR), Taveuni/Taveuni Island (od 110 EUR/245 EUR).

Medzi jednotlivými ostrovmi však premáva samozrejme aj pravidelná lodná doprava. Famózne Fidži sa radí k (letecky) cenovo najdostupnejším štátom v strednej Oceánii a vcelku dobrým východiskovým bodom na prehliadku susedných štátikov (i keď porovnateľné celkové sumy za letenky možno dosiahnuť občas i s kombináciou príletu z Európy do Austrálie či na Nový Zéland).

Letecká doprava z Fidži do oblasti Oceánie

V rámci letov do okolitých cestovateľských cieľov v regióne Oceánie, ceny obojsmerných leteniek začínajú asi na 300 EUR. Najväčší počet leteckých spojení (v sume od cca 350 EUR/rtn) bude smerom do Austrálie (Jetstar, Virgin Australia a Fiji Airways do Sydney, Melbourne a Brisbane). Pomerne veľa leteckých liniek premáva aj na Nový Zéland (novozélandský národný dopravca Air New Zealand a spomínané Fiji Airways do miest Auckland, Christchurch a Wellington).

V najnižšej cenovej hladine budú spiatočné prelety na Vanuatu (priame lety s Fiji Airways alebo Air Vanuatu do Port Vila – od 260 EUR), na Tongu (do Nukuʻalofa s Air Pacific – od 360 EUR), na Wallis a Futuna (na Wallis Island s Aircalin – od 370 EUR); o čosi viac už zaplatíte za obojsmerné letenky z Fidži na Samou (do Apie s Fiji Airways – od 400 EUR), na Šalamúnove ostrovy (do Honiara s Air Pacific alebo Solomon Airlines – od 410 EUR), na Novú Kaledóniu (do Nouméa s Aircalin – od 450 EUR), na Tuvalu (do Tarawa s Fiji Airways – od 480 EUR) či na Kiribati (do Funafuti s Fiji Airways – od 520 EUR).

0