VLetenky

Fidži s British Airways od 879 EUR

Mamanuca Islands
Tropické súostrovie Mamanuca Islands v blízkosti Nadi (foto: Christian Haugen/Flickr/CC BY 2.0)

Za bohatou prírodou čarokrásneho Fidži v Oceánii láka ponuka leteckej spoločnosti British Airways (z aliancie Oneworld) v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na pacifické súostrovie Fidži (v ďalekej Oceánii) kúpite za 879 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 09.01.-28.03., 15.04.-15.07. a 11.08.-07.12.2019, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas marca 2019.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Fidži môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. marca s návratom z miestnej metropoly Nadi (NAN) dňa 19. marca 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nadi za 879 EUR (05.03.-19.03.2019)

VIE-NAN
Viedeň, Rakúsko – Nadi, Fidži (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Fidži a Oceánia

Fantastické Fidži, geniálne tropické súostrovie položené v juhozápadnej časti Pacifiku, obýva takmer 900 tisíc ľudí. Územie tejto príťažlivej krajiny vytvára vyše 300 ostrovov a 500 malých ostrovčekov s medziľahlými vodnými plochami, spolu pokrývajúcich skoro 200 tisíc štvorcových kilometrov (4x väčšia plocha ako Slovensko). Hlavné mesto Suva Vás čaká na najrozľahlejšom ostrove Fidži Viti Levu Island (medzinárodné letisko v Nadi Vás privíta 150 km na SZ od Suvy).

Na druhom najväčšom ostrove, pôvabnom Vanua Levu Island, Vás očakávajú nielen príjemné mestá Labasa a Savusavu. Medzi ďalšie fascinujúce ostrovné skupiny sa zaraďujú Taveuni a Kadavu. Takmer všetky hlavné ostrovy oplývajú prekrásnymi plážami s výbornými rezortmi. Niektoré z nich budú v súkromnom vlastníctve – za top end možno nepochybne pokladať Laucala Island, pôvodne vlastnený a “vybudovaný” finančným magnátom menom Malcolm Forbes.

Vnútroštátna doprava v rámci Fidži

Orientačné ceny domácich jednosmerných, resp. obojsmerných leteniek z Nadi s leteckou spoločnosťou Air Pacific/Fiji Airways sa v globále pohybujú približne od 50 EUR za “jednosmerku” až po necelých 250 EUR za “spiatočku” – Suva/Viti Levu Island (od 50 EUR/135 EUR), Labasa/Vanua Levu Island (od 100 EUR/175 EUR), Kadavu/Kadavu Island (od 100 EUR/175 EUR), Savusavu/Vanua Levu Island (od 115 EUR/200 EUR), Taveuni/Taveuni Island (od 110 EUR/245 EUR).

Medzi jednotlivými ostrovmi však premáva samozrejme i pravidelná lodná doprava. Znamenité Fidži sa zaraďuje k (letecky) cenovo najdostupnejším štátom v strednej Oceánii a celkom dobrým východiskovým bodom na prehliadku susedných štátikov (aj keď porovnateľné celkové sumy za letenky sa dajú dosiahnuť občas aj s kombináciou príletu z Európy do Austrálie či na Nový Zéland).

Letecká doprava z Fidži do oblasti Oceánie

V rámci letov do okolitých cestovateľských cieľov v regióne Oceánie, ceny obojsmerných leteniek začínajú cca na 300 EUR. Najväčší počet leteckých spojení (v sume od cca 350 EUR/rtn) bude smerom do Austrálie (Jetstar, Virgin Australia a Fiji Airways do Sydney, Melbourne a Brisbane). Relatívne veľa leteckých liniek premáva i na Nový Zéland (novozélandský národný dopravca Air New Zealand a spomínané Fiji Airways do miest Auckland, Christchurch a Wellington).

V najnižšej cenovej hladine budú spiatočné prelety na Vanuatu (priame lety s Fiji Airways alebo Air Vanuatu do Port Vila – od 260 EUR), na Tongu (do Nukuʻalofa s Air Pacific – od 360 EUR), na Wallis a Futuna (na Wallis Island s Aircalin – od 370 EUR); o niečo viac už zaplatíte za obojsmerné letenky z Fidži na Samou (do Apie s Fiji Airways – od 400 EUR), na Šalamúnove ostrovy (do Honiara s Air Pacific alebo Solomon Airlines – od 410 EUR), na Novú Kaledóniu (do Nouméa s Aircalin – od 450 EUR), na Tuvalu (do Tarawa s Fiji Airways – od 480 EUR) či na Kiribati (do Funafuti s Fiji Airways – od 520 EUR).

0