VLetenky

Falklandy s LATAM od 778 EUR

East Falkland
Lokalita Goose Green, ostrov East Falkland, Falklandy (foto: John5199/Flickr/CC BY 2.0)

Na juhoamerické Falkandské ostrovy (s možnosťou návštevy Čile) máte šancu vyraziť vďaka tarifu spoločnosti LATAM (z aliancie Oneworld) v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na britské súostrovie Falklandy (so stop overom v Santiago de Chile) sa predávajú za 778 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 02.10.-30.11.2019 a 18.01.-18.07.2020, min. dobu pobytu 7 dní lebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 2. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas marca 2020.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Falklandy môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 9. marca s návratom z Mount Pleasant (MPN) dňa 21. marca cez Santiago de Chile (SCL) dňa 23. marca 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Mount Pleasant – Santiago – Viedeň za 778 EUR (09.03.-21.03.-23.03.2020)

VIE-MPN

Viedeň, Rakúsko – Mount Pleasant, Falklandy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Falklandy

Pôsobivé Falklandy, britské zámorské teritórium v juhozápadnej časti Atlantického oceánu, leží asi 500 km na východ od pobrežia argentínskej Patagónie (a podobná vzdialenosť ich delí aj od ostrova Ohňová zem). Ich územie s rozlohou viac ako 12 tisíc km² (asi štvrtina plochy Slovenska) tvoria dva hlavné ostrovy (West Falkland a East Falkland), ako i takmer 800 menších ostrovčekov.

Hlavné mesto súostrovia, príťažlivé Stanley, nájdete v severovýchodnej časti East Falkland. Ostrovy skrývajú množstvo majestátnych zátok a malebných fjordov. Falklandy sa môžu sa pochváliť unikátnou faunou bez plazov a obojživelníkov (ako prirodzených obyvateľov) s jediným pôvodným druhom (pozemských) cicavcov. Nachádza sa tu však mnoho zástupcov vtáčej ríše, z ktorých Vás pravdepodobne najviac očaria veľké kolónie tučniakov (až päť druhov). Vzácnymi budú falklandské nelietavé kačky (Falkland Steamer Duck), miestny endemitický striežik (Cobb’s Wren) či sokolovitý vták „Striated Caracara“. Naopak, pomerne bohatý výskyt tu majú tulene a mrože.

0