VLetenky

Falklandy s LATAM od 648 EUR

East Falkland
Lokalita Goose Green, ostrov East Falkland, Falklandy (foto: John5199/Flickr/CC BY 2.0)

Na juhoamerické Falkandské ostrovy sa máte šancu vypraviť pri využití ponuky spoločnosti LATAM (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Európy a za príplatok aj z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na britské súostrovie Falklandy sa predávajú za 648 EUR s odletom z talianskeho Ríma. Za 951 EUR doletíte na Falklandské ostrovy i zo spomínaného viedenského letiska.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky (pre tarif VIE-MPN) stanovujú odlety v období od 28. decembra 2018 do 30. júna 2019, ukončenie ciest do 30.06.2019 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca 2019.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Falklandy nech bude napr. odlet z talianskeho Ríma (ROM) dňa 7. marca s návratom z falklandského Mount Pleasant (MPN) dňa 23. marca 2019 (za 648 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. marca s návratom z falklandského Mount Pleasant (MPN) dňa 23. marca 2019 (za 951 EUR).

Rezervácia letenky:
Rím – Mount Pleasant (Falklandy) za 648 EUR (07.03.-23.03.2019)
Viedeň – Mount Pleasant (Falklandy) za 951 EUR (07.03.-23.03.2019)

Letecký prískok do Talianska

Najekonomickejšie letecké priblíženie do talianskej metropoly Rím sa dá uskutočniť s ultra low costovými spoločnosťami Ryanair (FR) alebo Wizz Air (W6) – z letísk v Bratislave (FR), v Budapešti (FR, W6), v Katoviciach (W6), v Krakove (FR), Praha (FR), atď.

VIE-MPN

Viedeň, Rakúsko – Mont Pleasant, Falklandy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Falklandy

Impresívne Falklandy, britské zámorské teritórium v juhozápadnej partii Atlantického oceánu, leží asi 500 km na východ od pobrežia argentínskej Patagónie (a podobná vzdialenosť ich oddeľuje i od ostrova Ohňová zem). Ich územie s rozlohou vyše 12 tisíc km² (cca štvrtina plochy Slovenska) vytvárajú dva hlavné ostrovy (West Falkland a East Falkland), ako aj skoro 800 menších ostrovčekov.

Hlavné mesto súostrovia, pôvabné Stanley, nájdete v severovýchodnej partii East Falkland. Ostrovy ukrývajú mnoho impozantných zátok a malebných fjordov. Falklandy sa môžu sa popýšiť unikátnou faunou bez plazov a obojživelníkov (ako prirodzených obyvateľov) s jediným pôvodným druhom (pozemských) cicavcov. Nachádza sa tu však mnoho zástupcov vtáčej ríše, z ktorých Vás zrejme najviac okúzlia veľké kolónie tučniakov (až päť druhov). Vzácne budú falklandské nelietavé kačky (Falkland Steamer Duck), miestny endemitický striežik (Cobb’s Wren) či sokolovitý vták “Striated Caracara”. Naopak, relatívne bohatý výskyt tu majú tulene a mrože.

0