VLetenky

Falklandy s LATAM od 523 EUR

Saunders Island
Saunders Island, Falklandy (foto: Ryan Holliday/Wrh2 /Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Na juhoamerické Falkandské ostrovy máte príležitosť vyraziť vďaka ponuke leteckej spoločnosti LATAM (z aliancie Oneworld) v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom zo Španielska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na britské súostrovie Falklandy kúpite za 523 EUR s odletom z katalánskej Barcelony.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 11. januára do 19. decembra 2019, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 22. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Falklandy nech poslúži odlet z Barcelony (BCN) dňa 9. mája s návratom z Mount Pleasant (MPN) dňa 25. mája 2019.

Rezervácia letenky:
Barcelona – Mount Pleasant (Falklandy) za 523 EUR (09.05.-25.05.2019)

BCN-MPN

Barcelona – Mount Pleasant / Falklandy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Letecký prískok do Španielska

Do centra katalánskej kultúry Barcelona sa dá ekonomicky doputovať:
– z Viedne: s Laudamotion, Eurowings, Anisec/Level/Vueling
– z Budapešti: Ryanair, Wizz Air, Vueling
– z Prahy: Ryanair, Vueling, ČSA Czech Airlines/Smart Wings
– z Krakova: Ryanair, Vueling
– z Katovíc: Wizz Air
– z Bratislavy: Ryanair (Girona-Costa Brava Airport)

Falklandy

Pôsobivé Falklandy, britské zámorské teritórium v juhozápadnej časti Atlantického oceánu, leží asi 500 km na východ od pobrežia argentínskej Patagónie (a podobná vzdialenosť ich delí aj od ostrova Ohňová zem). Ich územie s rozlohou viac ako 12 tisíc km² (cca štvrtina plochy Slovenska) tvoria dva hlavné ostrovy (West Falkland a East Falkland), ako aj takmer 800 menších ostrovčekov.

Hlavné mesto súostrovia, príťažlivé Stanley, nájdete v severovýchodnej časti East Falkland. Ostrovy skrývajú množstvo majestátnych zátok a malebných fjordov. Falklandy sa môžu sa pochváliť jedinečnou faunou bez plazov a obojživelníkov (ako prirodzených obyvateľov) s jediným pôvodným druhom (pozemských) cicavcov. Nachádza sa tu však mnoho zástupcov vtáčej ríše, z ktorých Vás pravdepodobne najviac očaria veľké kolónie tučniakov (až päť druhov). Vzácne sú falklandské nelietavé kačky (Falkland Steamer Duck), miestny endemitický striežik (Cobb’s Wren) či sokolovitý vták “Striated Caracara”. Naopak, pomerne bohatý výskyt tu majú tulene a mrože.

0