VLetenky

Faerské ostrovy so SAS Scandinavian Airlines od 313 EUR

Saksun
Idylický Saksun pri severnom pobreží Faerských ostrovov (foto: Stig Nygaard/Flickr/CC BY 2.0)

Neprávom menej navštevované Faerské ostrovy máte šancu spoznať s leteckou spoločnosťou SAS Scandinavian Airlines (zo Star Alliance) v spolupráci s Atlantic Airways (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na malebné Faerské ostrovy (Vágar) sa dajú kúpiť za 313 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä od februára do júna, ako aj počas septembra a októbra 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Faerské ostrovy môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 6. mája (piatok) s návratom z Vágaru (FAE) dňa 15. mája 2016 (nedeľa).

Rezervácia leteniek:
Praha – Vágar za 313 EUR (06.05.-15.05.2016)
Praha – Vágar za 334 EUR (rezervácia v NJ)

Praha – Vágar za 328 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Vágar za 9003 CZK (rezervácia v ČJ)

Faerské ostrovy

Vynikajúce Faerské ostrovy sa zaraďujú administratívno-politicky do Dánskeho kráľovstva, v rámci ktorého dosahujú značný stupeň autonómie. Neradia sa však do Európskej únie (EÚ) ani do Schengenského priestoru. Položené sú približne na polceste medzi pôsobivým Škandinávskym polostrovom a magickým Islandom, s ktorým zdieľajú relatívne podobné klimatické podmienky. Celková populácia tejto impresívnej severoatlantickej krajiny zahŕňa iba necelých 50 000 obyvateľov.

Z geografického hľadiska Vás tu čaká 18 ostrovov sopečného charakteru, pričom celková dĺžka pobrežia dosahuje viac ako 1000 km a na žiadnom mieste svojich potuliek po súostroví sa nebudete nachádzať vo vzdialenosti viac ako 5 km od pobrežia Atlantiku. I keď Vágar má status jediného leteckého prístavu v celej krajine, domáca letecká spoločnosť Atlantic Airways prevádzkuje pravidelnú helikoptérovú dopravu na väčšinu ostrovov. Hlavné mesto Faerských ostrovov – znamenitý Tórshavn, vzdialený od letiska cca 40 km, Vás očakáva na susednom ostrove.

0