VLetenky

Faerské ostrovy so SAS Scandinavian Airlines od 216 EUR

Drangarnir
Skalné útvary Drangarnir pri ostrove Vágar (foto: Erik Christensen/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Neprávom menej navštevované Faerské ostrovy (i s možnosťou prehliadky Kodane) máte šancu vzhliadnuť s leteckou spoločnosťou SAS Scandinavian Airlines zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na malebné Faerské ostrovy (Vágar) kúpite za 216 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 26. marca do 5. apríla 2017 a predaj do aktualizácie tarifu, resp. do vyčerpania voľných termínov (pri cestovaní s príručnou batožinou).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas uvedenej doby platnosti tarifu (na začiatku letného letového priadku).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Faerské ostrovy nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 27. marca s návratom z Vágaru (FAE) dňa 1. apríla 2017.

Rezervácia leteniek:
Praha – Vágar za 216 EUR (27.03.-01.04.2017)
Praha – Vágar za 223 EUR (rezervácia v AJ)
Praha – Vágar za 235 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Faerské ostrovy

Výborné Faerské ostrovy sa radia administratívno-politicky do Dánskeho kráľovstva, v rámci ktorého dosahujú značný stupeň autonómie. Nezaraďujú sa však do Európskej únie (EÚ) ani do Schengenského priestoru. Situované sú zhruba na polceste medzi impresívnym Škandinávskym polostrovom a dramatickým Islandom, s ktorým zdieľajú pomerne podobné klimatické podmienky. Celková populácia tejto pôsobivej severoatlantickej krajiny zahŕňa len necelých 50 000 obyvateľov.

Z geografického hľadiska Vás tu očakáva 18 ostrovov sopečného charakteru, pričom celková dĺžka pobrežia dosahuje vyše 1000 km a na žiadnom mieste svojich potuliek po súostroví sa nebudete nachádzať vo vzdialenosti viac ako 5 km od pobrežia Atlantiku. Aj keď Vágar má status jediného leteckého prístavu v celej krajine, domáca letecká spoločnosť Atlantic Airways prevádzkuje pravidelnú helikoptérovú dopravu na väčšinu ostrovov. Hlavné mesto Faerských ostrovov – famózny Tórshavn, vzdialený od letiska cca 40 km, Vás čaká na susednom ostrove.

0