VLetenky

Faerské ostrovy s KLM od 255 EUR

Gásadalur
Fotogenická dedinka Gásadalur na ostrove Vágar (foto: Stefan Wisselink/Flickr/CC BY 2.0)

Atlantické Faerské ostrovy máte príležitosť spoznať aj v priebehu letných prázdnin s holandskou aerolíniou KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s miestnymi partnermi (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na dánske Faerské ostrovy (Vágar) sa predávajú za 255 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca júna 2018 do začiatku apríla 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Faerské ostrovy nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 21. augusta s návratom z Vágaru (FAE) dňa 27. augusta 2018.

Rezervácia leteniek:
Praha – Vágar za 255 EUR (21.08.-27.08.2018)

PRG-FAE
Praha, Česká republika – Vágar, Faerské ostrovy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Faerské ostrovy

Vynikajúce Faerské ostrovy sa zaraďujú administratívno-politicky do Dánskeho kráľovstva, v rámci ktorého dosahujú značný stupeň autonómie. Neradia sa však do Európskej únie (EÚ) ani do Schengenského priestoru. Položené sú približne na polceste medzi pôsobivým Škandinávskym polostrovom a magickým Islandom, s ktorým zdieľajú relatívne podobné klimatické podmienky. Celková populácia tejto impresívnej severoatlantickej krajiny zahŕňa iba necelých 50 000 obyvateľov.

Z geografického hľadiska Vás tu čaká 18 ostrovov sopečného charakteru, pričom celková dĺžka pobrežia dosahuje vyše 1000 km a na žiadnom mieste svojich potuliek po súostroví sa nebudete nachádzať vo vzdialenosti viac ako 5 km od pobrežia Atlantiku. I keď Vágar má status jediného letiska v celej krajine, domáca letecká spoločnosť Atlantic Airways prevádzkuje pravidelnú helikoptérovú dopravu na väčšinu ostrovov. Hlavné mesto Faerských ostrovov – znamenitý Tórshavn, vzdialený od letiska asi 40 km, Vás očakáva na susednom ostrove.

0