VLetenky

Faerské ostrovy s KLM od 234 EUR

Lighthouse Borðan on Nólsoy
Maják Borðan na “ostrovčeku” Nólsoy v blízkosti Tórshavn (foto: Stig Nygaard/Flickr/CC BY 2.0)

Atlantické Faerské ostrovy máte šancu uvidieť (aj na začiatku letného obdobia) s holandskou aerolinkou KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na dánske Faerské ostrovy (Vágar) kúpite za 234 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety do 14. júna 2019, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku februára do polovice júna 2019.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Faerské ostrovy môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 5. mája s návratom z Vágaru (FAE) dňa 13. mája 2019.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Vágar za 234 EUR (05.05.-13.05.2019)
Viedeň – Vágar za 240 EUR (10.06.-18.06.2019)

VIE-FAE
Viedeň, Rakúsko – Vágar, Faerské ostrovy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Faerské ostrovy

Výborné Faerské ostrovy sa radia administratívno-politicky do Dánskeho kráľovstva, v rámci ktorého dosahujú značný stupeň autonómie. Nezaraďujú sa však do Európskej únie (EÚ) ani do Schengenského priestoru. Situované sú zhruba na polceste medzi impresívnym Škandinávskym polostrovom a dramatickým Islandom, s ktorým zdieľajú relatívne podobné klimatické podmienky. Celková populácia tejto pôsobivej severoatlantickej krajiny zahŕňa len necelých 50 000 obyvateľov.

Z geografického hľadiska Vás tu očakáva 18 ostrovov sopečného charakteru, pričom celková dĺžka pobrežia dosahuje vyše 1000 km a na žiadnom mieste svojich potuliek po súostroví sa nebudete nachádzať vo vzdialenosti viac ako 5 km od pobrežia Atlantiku. Aj keď Vágar má status jediného letiska v celej krajine, domáca letecká spoločnosť Atlantic Airways prevádzkuje (pravidelnú) helikoptérovú dopravu na väčšinu ostrovov. Hlavné mesto Faerských ostrovov – famózny Tórshavn, vzdialený od letiska asi 40 km, Vás čaká na susednom ostrove.

0