VLetenky

Faerské ostrovy s KLM od 229 EUR

Kallur Lighthouse
Kallur Lighthouse na “ostrovčeku” Kalsoy (foto: Maxdifra74/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Atlantické Faerské ostrovy máte príležitosť spoznať (aj v priebehu letných prázdnin) s holandskou aerolíniou KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na dánske Faerské ostrovy (Vágar) sa predávajú za 229 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) od apríla 2021 do februára 2022.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Faerské ostrovy nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 2. augusta s návratom z Vágaru (FAE) dňa 9. augusta 2021.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Vágar za 229 EUR (02.08.-09.08.2021)

VIE-FAE
Viedeň, Rakúsko – Vágar, Faerské ostrovy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Faerské ostrovy

Vynikajúce Faerské ostrovy sa zaraďujú administratívno-politicky do Dánskeho kráľovstva, v rámci ktorého dosahujú značný stupeň autonómie. Neradia sa však do Európskej únie (EÚ) ani do Schengenského priestoru. Položené sú približne na polceste medzi pôsobivým Škandinávskym polostrovom a magickým Islandom, s ktorým zdieľajú relatívne podobné klimatické podmienky. Celková populácia tejto impresívnej severoatlantickej krajiny zahŕňa iba necelých 50 000 obyvateľov.

Z geografického hľadiska Vás tu čaká 18 ostrovov sopečného charakteru, pričom celková dĺžka pobrežia dosahuje viac ako 1000 km a na žiadnom mieste svojich potuliek po súostroví sa nebudete nachádzať vo vzdialenosti vyše 5 km od pobrežia Atlantiku. I keď Vágar má status jediného letiska v celej krajine, domáca letecká spoločnosť Atlantic Airways prevádzkuje (pravidelnú) helikoptérovú dopravu na väčšinu ostrovov. Hlavné mesto Faerských ostrovov – znamenitý Tórshavn, vzdialený od letiska asi 40 km, Vás očakáva na susednom ostrove.

0