VLetenky

Everett s United Airlines od 444 EUR

B747-8i
Prvý let Boeingu B747-8i z Paine Field (PAE) na Boeing Field (BFI) (foto: Gordon Werner/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen Boeing Everett Factory majú šancu uvidieť leteckí entuziasti pri využití ponuky spoločnosti United Airlines v spolupráci s aliančnými partnermi zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického Everettu (Paine Field) sú v predaji za 444 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 29.10.-13.12.2019 a 06.01.-31.03.2020, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu do 7. apríla 2020 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 30. októbra s návratom z amerického Everettu (PAE) dňa 6. novembra 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Everett (Paine Field) za 444 EUR (30.10.-06.11.2019)

VIE-PAE
Viedeň, Rakúsko – Everett, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

“Jet City” v znamení Boeingu

Pôsobivé Jet City

Fantastické americké Seattle nosí nenadarmo prezývku “Jet City” – pôsobí tu spoločnosť Boeing Company, ktorú v meste v roku 1916 založil Wiliam E. Boeing. I keď vedenie firmy sa medzičasom presťahovalo do Chicaga, na severozápade Spojených štátov ostala prevažná časť výroby. Väčšina cestovateľov bude pradepodobne poznať najväčší letecký prístav v aglomerácii, Seattle-Tacoma Intl Airport (SEA), avšak drvivá časť výrobných procesov a skúšobných letov Boeingu sa odohráva na menších letiskách tejto metropolitnej oblasti (položených okolo Washingtonského jazera).

Boeing a jeho letiská

Boeing Field (BFI), situované zhruba 10 km južne od Seattle, okrem pravidelnej prepravy slúži na testovacie účely strojov Boeing 737. O pár kilometrov viac na východ sa rozprestiera Renton Aiport (RNT) s charterovou dopravou, ktoré využíva i neďaleká Boeing Renton Factory (momentálne výroba 737-ičiek). K najlákavejším leteckým prístavom však určite patrí Paine Field (PAE), kde na druhej strane zas pokusy o pravidelnú komerčnú dopravu (aktuálne) vyšli.

Povestná Boeing Everett Factory (Paine Field)

Práve v blízkosti Paine Field (PAE) natrafíte na preslávenú Boeing Everett Factory s výrobou wide body modelov – 747-8, 767, 777 a 787 Dreamliner. Nevynechajte výbornú “Future of Flight Aviation Center and Boeing Tour“, kde sa dozviete niečo z histórie a “nakuknete” priamo do výrobných hál (Everett Factory sa pýši titulom najväčšej budovy planéty podľa zastavanej plochy i obostavaného priestoru).

0

Add a Comment