VLetenky

Etiópia so Saudiou od 337 EUR

Lalibela
Dramatická Lalibela (2500 m) s fascinujúcimi skalnými chrámami (foto: A.Davey/Flickr/CC BY 2.0)

Celkom lákavú príležitosť navštíviť veľmi pútavú Etiópiu vo východnej Afrike núka spoločnosť Saudia z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z európskeho kontinentu).

Spiatočné letenky do Addis Abeba sa dajú kúpiť za 337 EUR s odletom zo Ženevy. Tarifné podmienky určujú odlety od 1. februára do 20. mája 2015, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 15. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas apríla a mája 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Etiópie nech poslúži odlet zo švajčiarskej Ženevy (GVA) dňa 28. marca s návratom z Addis Abeba (ADD) dňa 6. apríla 2015.

Rezervácia letenky:
Ženeva – Addis Abeba za 337 EUR (28.03.-06.04.2015)
Ženeva – Addis Abeba za 354 EUR (rezervácia v NJ)
Ženeva – Addis Abeba za 363 EUR (rezervácia v SJ)
Ženeva – Addis Abeba za 10084 CZK (rezervácia v ČJ)

Positioning flights do Švajčiarska

Najekonomickejšie letecké priblíženie do Ženevy sa dá zrealizovať s leteckou spoločnosťou Easy Jet z Budapešti či z Viedne (alebo prípadne z Prahy so Swiss International Air Lines).

Etiópia

Famózna Etiópia, druhý najľudnatejší africký štát (po Nigérii), vďačí zásluhou svojej nadmorskej výške (i napriek geografickej polohe) za pohodové klimatické podmienky v podstate počas celého roka. Vzhľadom na celkom priaznivé ceny leteniek môže byť taktiež dobrým východiskovým bodom na návštevu kľudnejších oblastí susedných štátov ako Eritrea, Džibuti či Somaliland (ktoré súčasne budú cestovateľskou výzvou pre odvážnejších dobrodruhov).

Čarovné skalné chrámy i vynikjaúce národné parky

V samotnej Etiópii istotne neobíďte pôsobivé mesto Lalibela s fantastickými skalnými chrámami. Divokú prírodu poobdivujete v znamenitých národných parkoch – Bale Mountains National Park (so štvortisícovkami) či Omo National Park (s tradičnými domorodými kmeňmi). Pozoruhodný život takisto vládne v oblasti jazier v Great Rift Valley. Z najväčšej vodnej plochy na tomto území, rozľahlého jazera Lake Tana – vyteká Modrý Níl, tvoriaci dych berúce vodopády Blue Nile Falls.

Kolíska civilizácie so štvortisícovkami i gigantickými priekopovými prepadlinami

Magická Etiópia sa môže popýšiť vskutku atraktívnym reliéfom, keďže najvyšší vrch krajiny Ras Dashen dosahuje 4550 m, zatiaľ čo najnižšia zaznamenaná nadmorská “výška” bude iba -125 m. Tieto neuveriteľne fotogenické miesta Vás čakajú v severnej partii Etiópie, kde nájdete úžasnú sopečnú oblasť Dallol. Celý tento skvelý región – tzv. Danakilská preliačina (alebo Afarská panva), súčasť Great Rift Valley, patrí ku kolískam ľudskej civilizácie – našli sa tu i pozostatky Lucy (hominida Australophitecus s odhadovaným vekom okolo 3,2 milióna rokov).

0

Add a Comment