VLetenky

Etiópia s Qatar Airways od 305 EUR

Celkom dobrá príležitosť navštíviť východoafrickú Etiópiu za pomerne atraktívnu sumu sa ponúka pri využití zaujímavého tarifu leteckej spoločnosti Qatar Airways.

Spiatočné letenky do etiópskej metropoly Addis Abeba máte šancu kúpiť za 305 EUR s odletom z talianskeho Milána a návratom do tureckého Istanbulu. Za rozumný príplatok možno zvoliť ako odletové letisko aj maďarskú Budapešť alebo rakúsku Viedeň.

Tarifné podmienky stanovujú cesty od 27. októbra do 19. júna 2014 (s výnimkou blackoutu 18.12.-23.12.2013 a 02.01.-12.01.2014), min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 24. októbra (resp. do vyčerpania voľných termínov). Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete takmer počas celej uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie letenky do Etiópie nech poslúži odlet z Milána-Malpensa (MXP) dňa 10. decembra s návratom z Addis Abeba (ADD) do Istanbulu (IST) dňa 26. decembra 2013 (za 305 EUR).

Alternatívou rezervácie letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 8. decembra s návratom z Addis Abeba (ADD) do Istanbulu (IST) dňa 26. decembra 2013 (za 367 EUR).

Iným príkladom rezervácie nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 11. decembra s návratom z Addis Abeba (ADD) do Istanbulu (IST) dňa 26. decembra 2013 (za 378 EUR).

Rezervácia letenky:
Miláno – Addis Abeba – Istanbul za 305 EUR
Miláno – Addis Abeba – Istanbul za 311 EUR
Miláno – Addis Abeba – Istanbul za 8289 CZK

Alternatívy rezervácie:
Budapešť – Addis Abeba – Istanbul za 367 EUR
Budapešť – Addis Abeba – Istanbul za 9750 CZK

Viedeň – Addis Abeba – Istanbul za 378 EUR
Viedeň – Addis Abeba – Istanbul za 10038 CZK

Positioning flights po Európe

Nízkonákladové spojenie nášho regiónu s Milánom zabezpečujú hlavne ultra LCC Ryanair a Wizz Air – z letísk v Bratislave, v Brne, v Budapešti, v Katoviciach, v Krakove, v Prahe… S Ryanair-om na letisko Miláno-Bergamo docestujete z Bratislavy, z maďarskej Budapešti a z poľského Krakova (a viceversa).

Priamo na najväčší milánsky vzdušný prístav Milan-Malpensa Airport doputujete s Wizz Air-om z Budapešti. Ďalšou existujúcou alternatívou sú Easy Jet a Air One z Prahy.

Letecký prískok do Istanbulu máte možnosť uskutočniť s Pegasus Airlines z Viedne alebo s Wizz Air z Budapešti na istanbulský letecký prístav Sabiha Gökçen (SAW).

Etiópia

Famózna Etiópia, druhý najľudnatejší africký štát (po Nigérii), vďačí zásluhou svojej nadmorskej výške (aj napriek geografickej polohe) za príjemné klimatické podmienky v podstate počas celého roka. Vzhľadom na celkom priaznivé ceny leteniek môže byť taktiež dobrým východiskovým bodom na návštevu pokojnejších oblastí susedných štátov ako Eritrea, Džibuti či Somaliland (ktoré sú súčasne cestovateľskou výzvou pre odvážnejších dobrodruhov).

Čarovné skalné chrámy i excelentné národné parky

V samotnej Etiópii istotne neobíďte pôsobivé mesto Lalibela s fantastickými skalnými chrámami. Divokú prírodu poobdivujete vo famóznych národných parkoch – Bale Mountains National Park (so štvortisícovkami) či Omo National Park (so svojráznymi domorodými kmeňmi). Pozoruhodný život takisto vládne v oblasti jazier v Great Rift Valley. Z najväčšej vodnej plochy na tomto území, rozľahlého jazera Lake Tana – vyteká Modrý Níl, tvoriaci grandiózne vodopády Blue Nile Falls.

Kolíska civilizácie so štvortisícovkami i mohutnými priekopovými prepadlinami

Magická Etiópia sa môže popýšiť vskutku pútavým reliéfom, keďže najvyšší vrch krajiny Ras Dashen dosahuje 4550 m, kým najnižšia zaznamenaná nadmorská „výška“ bude iba -125 m. Tieto neuveriteľne fotogenické miesta Vás čakajú v severnej partii Etiópie, kde nájdete úžasnú sopečnú oblasť Dallol. Celý tento skvelý región – tzv. Danakilská preliačina (alebo Afarská panva), súčasť Great Rift Valley, patrí ku kolískam ľudskej civilizácie – našli sa tu aj pozostatky Lucy (hominida Australophitecus s odhadovaným vekom okolo 3,2 milióna rokov).

0