VLetenky

Etiópia s Etihad Airways za 422 EUR

Možnosť navštíviť východoafrickú Etiópiu v dlhodobejšom časovom horizonte za pomerne rozumnú sumu sa ponúka vďaka zaujímavému tarifu leteckej spoločnosti Etihad Airways.

Spiatočné letenky do etiópskej metropoly Addis Abeba je možné kúpiť za 422 EUR s odletom z tureckého Istanbulu a návratom do neďalekej Viedne. Podmienky tarifu, resp. kombinácie tarifov určujú odlety od 15. septembra 2012 (do decembra 2013 s výnimkou niekoľkých blackout období), max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do vyčerpania voľných miest.

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky do Etiópie môže poslúžiť odlet z Istanbulu (IST) dňa 22. novembra a návrat z Addis Abeba (ADD) do Viedne (VIE) dňa 4. decembra 2012.

Etiópia, druhý najľudnatejší africký štát (po Nigérii), má vďaka svojej nadmorskej výške (a napriek geografickej polohe) pomerne príjemné klimatické podmienky prakticky počas celého roka. Vzhľadom na relatívne priaznivé ceny leteniek je tiež dobrým východiskovým bodom na návštevu pokojnejších oblastí susedných štátov ako Eritrea, Džibuti či Somaliland (vhodné pre dobrodružnejšie ladených cestovateľov). V samotnej Etiópii nevynechajte mesto Lalibela s pozoruhodnými skalnými chrámami. Divokú prírodu môžete obdivovať v národných parkoch – Bale Mountains National Park (so štvortisícovkami) či Omo National Park (so svojráznymi domorodými kmeňmi). Zaujímavý život takisto panuje v oblasti jazier v Great Rift Valley. Z najväčšej vodnej plochy na tomto území – Lake Tana – vyteká Modrý Níl, tvoriaci grandiózne vodopády Blue Nile Falls.

Rezervácia letenky v EUR: Istanbul – Addis Abeba – Viedeň za 422 EUR
Rezervácia letenky v CZK: Istanbul – Addis Abeba – Viedeň za 10934 CZK

Na “low cost” letecké priblíženie do najväčšieho tureckého mesta môžete využiť nízkonákladovky Pegasus Airlines alebo Sun Express na linkách z Viedne na letisko Istanbul-Sabiha Gökçen.

0