VLetenky

Etiópia s EgyptAir od 486 EUR

Lalibela
Dramatická Lalibela (2500 m) s fantastickými skalnými chrámami (foto: Sailko/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Východoafrickú Etiópiu máte šancu uvidieť v rámci ponuky leteckej spoločnosti EgyptAir zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do etiópskej metropoly Addis Abeba sa predávajú za 486 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 22.11.-15.12.2022 a 01.01.-23.03. a 17.04.-31.05.2023, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 30. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od decembra 2022 do mája 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Etiópie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE dňa 11. decembra s návratom z Addis Abeba (ADD) dňa 25. decembra 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Addis Abeba za 486 EUR (11.12.-25.12.2022)

VIE-ADD
Viedeň, Rakúsko – Addis Abeba, Etiópia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Etiópia

Znamenitá Etiópia, druhý najľudnatejší africký štát (po Nigérii), vďačí zásluhou svojej nadmorskej výšky (aj napriek geografickej polohe) za príjemné klimatické podmienky prakticky v priebehu celého roka. Vzhľadom na ceny leteniek môže byť takisto vhodným východiskovým bodom na návštevu pokojnejších oblastí susedných štátov ako Eritrea, Džibuti či Somaliland (ktoré sú zároveň cestovateľskou výzvou pre odvážnejších dobrodruhov).

Kúzelné skalné chrámy i excelentné národné parky

V samotnej Etiópii určite nevynechajte impresívne mesto Lalibela s fascinujúcimi skalnými chrámami. Divokú prírodu poobdivujete v znamenitých národných parkoch – Bale Mountains National Park (so štvortisícovkami) či Omo National Park (so svojráznymi domorodými kmeňmi). Pozoruhodný život taktiež vládne v oblasti jazier v Great Rift Valley. Z najväčšej vodnej plochy na tomto území, rozľahlého jazera Lake Tana – vyteká Modrý Níl, vytvárajúci grandiózne vodopády Blue Nile Falls.

Kolíska civilizácie so štvortisícovkami aj gigantickými priekopovými prepadlinami

Dramatická Etiópia sa môže pochváliť vskutku atraktívnym reliéfom, keďže najvyšší vrch krajiny Ras Dashen dosahuje 4550 m, zatiaľ čo najnižšia zaznamenaná nadmorská “výška” bude len -125 m. Tieto nesmierne fotogenické miesta Vás očakávajú v severnej časti Etiópie, kde nájdete skvelú sopečnú oblasť Dallol. Celý tento úžasný región – tzv. Danakilská preliačina (alebo Afarská panva), súčasť Great Rift Valley, patrí ku kolískam ľudskej civilizácie – našli sa tu aj pozostatky Lucy (hominida Australophitecus s odhadovaným vekom okolo 3,2 milióna rokov).

0