VLetenky

Etiópia s EgyptAir od 350 EUR

Lalibela
Dramatická Lalibela (2500 m) s fascinujúcimi skalnými chrámami (foto: A.Davey/Flickr/CC BY 2.0)

Lákavú príležitosť spoznať pútavú východoafrickú Etiópiu núka letecká spoločnosť EgyptAir zo Star Alliance (s odletom zo stredoeurópskych leteckých prístavov).

Spiatočné letenky do etiópskej metropoly Addis Abeba sa dajú kúpiť za 350 EUR s odletom z budapeštianskeho letiska. V cene 369 EUR možno letieť takisto z Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú (ukončenie) cesty do 20. júna 2015 a predaj do 13. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu mája a júna 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Etiópie nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 6. júna s návratom z Addis Abeba (ADD) dňa 20. júna 2015.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. júna s návratom z etiópskeho Addis Abeba (ADD) dňa 20. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Addis Abeba za 350 EUR (06.06.-20.06.2015)
Budapešť – Addis Abeba za 374 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Addis Abeba za 375 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Addis Abeba za 10183 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Addis Abeba za 369 EUR (06.06.-20.06.2015)
Viedeň – Addis Abeba za 393 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Addis Abeba za 394 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Addis Abeba za 10728 CZK (rezervácia v ČJ)

Etiópia

Famózna Etiópia, druhý najľudnatejší africký štát (po Nigérii), vďačí zásluhou svojej nadmorskej výšky (i napriek geografickej polohe) za pohodové klimatické podmienky v podstate počas celého roka. Vzhľadom na celkom priaznivé ceny leteniek môže byť taktiež výhodným východiskovým bodom na návštevu kľudnejších oblastí susedných štátov ako Eritrea, Džibuti či Somaliland (ktoré sú súčasne cestovateľskou výzvou pre odvážnejších dobrodruhov).

Čarovné skalné chrámy i excelentné národné parky

V samotnej Etiópii istotne neobíďte pôsobivé mesto Lalibela s fantastickými skalnými chrámami. Divokú prírodu poobdivujete vo famóznych národných parkoch – Bale Mountains National Park (so štvortisícovkami) či Omo National Park (so svojráznymi domorodými kmeňmi). Pozoruhodný život takisto vládne v oblasti jazier v Great Rift Valley. Z najväčšej vodnej plochy na tomto území, rozľahlého jazera Lake Tana – vyteká Modrý Níl, vytvárajúci obdivuhodné vodopády Blue Nile Falls.

Kolíska civilizácie so štvortisícovkami i gigantickými priekopovými prepadlinami

Magická Etiópia sa môže popýšiť vskutku atraktívnym reliéfom, keďže najvyšší vrch krajiny Ras Dashen dosahuje 4550 m, zatiaľ čo najnižšia zaznamenaná nadmorská “výška” bude iba -125 m. Tieto neskutočne fotogenické miesta Vás čakajú v severnej partii Etiópie, kde nájdete úžasnú sopečnú oblasť Dallol. Celý tento skvelý región – tzv. Danakilská preliačina (alebo Afarská panva), súčasť Great Rift Valley, patrí ku kolískam ľudskej civilizácie – našli sa tu i pozostatky Lucy (hominida Australophitecus s odhadovaným vekom okolo 3,2 milióna rokov).

0