VLetenky

Eritrea s Flydubai od 218 EUR

Asmara
Eritrejské hlavné mesto Asmara (foto: KH/World66.com /Wikimedia Commons/CC BY-SA 1.0)

Cestovateľská výzva na návštevu východoafrickej Eritrei sa ponúka predovšetkým odvážnejším a skúsenejším dobrodruhom pri využití ponuky spoločnosti Flydubai (s odletom z Bratislavy a z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Asmary sú v predaji za 218 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánia. Za 5934 CZK (220 EUR) možno letieť aj z pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období od 10. mája do do 20. júna 2017 a predaj do 27. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude bezplatné prihlásenie do programu aerolínie pod názvom „OPEN“, ktorého členovia majú aktuálne výraznú zľavu na vybraných letoch Flydubai.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (podľa zvoleného trasovania) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 27. mája s návratom z Asmary (ASM) dňa 8. júna 2017 (za 218 EUR s “OPEN”).

Ďalším príkladom rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 27. mája s návratom z Asmary (ASM) dňa 8. júna 2017 (za 5934 EUR s “OPEN”).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Asmara za 218 EUR s “OPEN” (27.05.-08.06.2017)
Praha – Asmara za 5934 CZK s “OPEN” (27.05.-08.06.2017)

Eritrea

Pozoruhodná Eritera Vás čaká vo východnej časti čierneho svetadielu v regióne Horn of Africa na území s rozlohou skoro 118 tisíc km², ktoré predstavuje plochu porovnateľnú s veľkosťou bývalého Československa (nájdete tu vyše 6,2 miliónov obyvateľov). Susedí so Sudánom na západe, južnú hranicu si delí s Etiópiou a Djibouti, kým východ krajiny obmývajú vody Červeného mora.

Výborná Asmara

Rušná trištvrtemiliónová Asmara, impresívne hlavné mesto Eritrei, Vás očakáva v jej centrálnej partii na skalnatej náhornej plošine v Eritrejskej vysočine (s najvyšším vrchom Emba Soira – 3018 m). Vďaka svojej väčšej nadmorskej výške (2325 m) oplýva vcelku príjemnými klimatickými podmienkami v podstate počas celého roka. V pomerne rušnej, ale na druhej strane naopak pohodovej Asmare, zažijete nielen pútavý mix talianskej, arabskej a africkej architektúry i kultúry.

Fantastická horská železnička i dramatické Červené more

Z Asmary sa vydajte do impresívnej Massawy na brehoch Červeného mora fascinujúcou hornatou krajinkou historickou 118 km dlhou úzkorozchodnou železnicou, ktorú tu postavili Taliani v rámci svojho pôsobenia. Nepochybne upúta aj relatívne neveľmi vzdialené súostrovie Dahlak (pozostávajúce z dvoch veľkých ostrovov a 124 menších ostrovčekov), ktoré sa radí k najrozľahlejším v oblasti Červeného mora. V pláne bolo vyhlásenie celého (1347 km dlhého) pobrežia ako chránenej zóny.

0