VLetenky

Eritrea s EgyptAir od 343 EUR

Asmara to Mendefera Road
Na cestách po Eritrei možno stretnete aj paviánov pláštikových (foto: David Stanley/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovateľská výzva na návštevu východoafrickej Eritrei sa ponúka hlavne odvážnejším a skúsenejším dobrodruhom pri využití tarifu EgyptAir zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do eritrejskej metropoly Asmara sú v predaji za 343 EUR s odletom z Budapešti. V cene 362 EUR možno letieť takisto z viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú (ukončenie) cesty do 20. júna 2015 a predaj do 13. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas mája a júna 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Eritrei nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 23. mája s návratom z Asmary (ASM) dňa 6. júna 2015.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 23. mája s návratom z eritrejskej Asmary (ASM) dňa 6. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Asmara za 343 EUR (23.05.-06.06.2015)
Budapešť – Asmara za 367 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Asmara za 368 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Asmara za 9990 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Asmara za 362 EUR (23.05.-06.06.2015)
Viedeň – Asmara za 386 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Asmara za 387 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Asmara za 10535 CZK (rezervácia v ČJ)

Eritrea

Pozoruhodná Eritera Vás očakáva vo východnej partii čierneho kontinentu v regióne Horn of Africa na území s rozlohou takmer 118 tisíc km², ktoré predstavuje plochu porovnateľnú s veľkosťou bývalého Československa (nájdete tu viac ako 6,2 miliónov obyvateľov). Susedí so Sudánom na západe, južnú hranicu zdieľa s Etiópiou a Djibouti, zatiaľ čo východ krajiny obmývajú vody Červeného mora.

Vynikajúca Asmara

Pulzujúca trištvrtemiliónová Asmara, pôsobivé hlavné mesto Eritrei, Vás čaká v jej centrálnej časti na skalnatej náhornej plošine v Eritrejskej vysočine (s najvyšším vrchom Emba Soira – 3018 m). Zásluhou svojej väčšej nadmorskej výšky (2325 m) vďačí celkom pohodovým klimatickým podmienkam prakticky v priebehu celého roka. V relatívne rušnej, ale na druhej strane naopak príjemnej Asmare, zažijete nielen pútavý mix talianskej, arabskej a africkej architektúry i kultúry.

Fascinujúca horská železnička i magické Červené more

Z Asmary sa vypravte do pôsobivej Massawy na brehoch Červeného mora fantastickou hornatou krajinkou historickou 118 km dlhou úzkorozchodnou železnicou, ktorú tu vybudovali Taliani v rámci svojho pôsobenia. Nepochybne upúta i pomerne neveľmi vzdialené súostrovie Dahlak (skladajúce sa z dvoch veľkých ostrovov a 124 menších ostrovčekov), ktoré sa zaraďuje k najrozľahlejším v oblasti Červeného mora. V pláne bolo vyhlásenie celého 1347 km dlhého pobrežia ako chránenej zóny.

0