VLetenky

Emilia-Romagna s Wizz Air od 40 EUR

Sam Maríno
Odskočíte si aj do fotogenického “horského” štátu San Maríno? (foto: N i c o l a/Flickr/CC BY 2.0)

Excelentný severotaliansky región Emilia-Romagna, famózne San Marino, ale i susedné Toskánsko s umeleckou Florenciou a svetoznámou šikmou vežou v Pise máte šancu vzhliadnuť v priebehu leta zásluhou ponuky leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do talianskej Bologne (metropoly Emilia Romagna) sa dajú kúpiť za 11980 HUF (alebo v prepočte cca 40 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Uvedená suma platí pri cestovaní s malou príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia iba 5780 HUF (asi 19 EUR). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) počas letných mesiacov 2015.

Príklad rezervácie spiatočnej letenky do Emila-Romagna nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 19. júna s návratom z talianskej Bologne (BLQ) dňa 26. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Bologna za 11980 HUF bez WDC / 5780 HUF s WDC (19.06.-26.06.2015)

Emilia-Romagna

Chutná Bologna

Impresívna Bologna, 400-tisícové centrum regiónu Emila-Romagna (položeného v severnej časti Talianska), poteší početnými významnými múzeami a galériami. Pokladá sa za gastronomickú metropolu celého Apeninského polostrova, o čom sa milovníci talianskeho kulinárskeho umenia majú príležitosť presvedčiť v jednej z mnohých vynikajúcich miestnych trattórií.

Magické San Marino a čarovné historické mestá Modena, Parma a Piacenza

V teplejších mesiacoch roka zavítajte do populárneho prímorského letoviska Rimini, kým v chladnejšom období si určite nenechajte ujsť neďaleké San Marino (s kúzelnou geografickou polohou a výborným výhľadom na široké okolie). Za návštevu však rozhodne stojí i neďaleká Modena, rodisko a pôsobisko nesmrteľných legiend ako Enzo Ferrari či Luciano Pavarotti. V blízkosti Parmy Vás očakáva fascinujúcich hrad Castello di Torrechiara. Neobíďte príjemnú Piacenzu s očarujúcim Palazzo Comunale (il Gotico) na pôsobivom námestí Piazza Cavalli.

Dramatické Toskánsko

Pokiaľ to Vaše časové možnosti dovolia, určite nevynechajte ani susedné Toskánsko. Z tejto preslávenej oblasti pochádza veľký kopec talianskych osobností – Dante Alighieri, Francesco Petrarca, Giovanni Bocaccio, Leonardo Da Vinci, Michelangelo, Donatello, Botticelli, Galileo Galilei, Nicolo Machiavelli a Giacomo Puccini. Toskánsko sa dá považovať za kolísku renesancie a miestny dialekt (odvodený z latinčiny) poslúžil ako základ spisovného talianskeho jazyka.

Okúzľujúca Florencia a famózna Pisa

V hlavnom meste Toskánska – čarovnej Florencii, na Vás priam z každého rohu dýchajú úžasné ukážky renesančnej architektúry a umenia. Ak už budete renesanciou náhodou trošku presýtení, dožičte si ochutnávku skvelého toskánskeho vína a k tomu niečo z miestnych gastronomických pozoruhodností. Pokračovať skúste až do scénickej Pisy s majestátnym námestím Piazza del Duomo, kde nájdete výnimočnú šikmú vežu a nádhernú historickú katedrálu (dóm).

0