VLetenky

Emilia-Romagna s Wizz Air od 19 EUR

Guaita
Odskočíte si aj do susedného San Marína? (foto: Max_Ryazanov/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Vynikajúci severotaliansky región Emilia-Romagna, znamenité San Marino, ale aj susedné Toskánsko s umeleckou Florenciou a preslávenou šikmou vežou v Pise máte šancu uvidieť vďaka lákavej ponuke leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z maďarskej Budapešti).

Spiatočné letenky do talianskej Bologne (metropoly Emilia Romagna) kúpite za 5980 HUF (alebo v prepočte cca 19 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri cestovaní s malou príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia v tomto prípade rovnakú sumu. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä počas prvého kvartálu roku 2016.

Príklad rezervácie spiatočnej letenky do Emilia-Romagna nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 20. januára s návratom z Bologne (BLQ) dňa 24. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Bologna za 5980 HUF s WDC (20.01.-24.01.2016)

Emilia-Romagna

Chutná Bologna

Pôsobivá Bologna, 400-tisícové centrum regiónu Emila-Romagna (situovaného v severnej partii Talianska), poteší početnými významnými múzeami a galériami. Považuje sa za gastronomickú metropolu celého Apeninského polostrova, o čom sa milovníci talianskeho kulinárskeho umenia majú príležitosť presvedčiť v jednej z mnohých výborných miestnych “trattórií”.

Dramatické San Marino a kúzelné historické mestá Modena, Parma a Piacenza

V teplejších mesiacoch roka zamierte do obľúbeného prímorského letoviska Rimini, kým v chladnejšom období si istotne nenechajte ujsť neďaleké San Marino (s čarovnou geografickou polohou a vynikajúcim výhľadom na široké okolie). Za návštevu však rozhodne stojí aj neďaleká Modena, rodisko a pôsobisko nesmrteľných legiend ako Enzo Ferrari či Luciano Pavarotti. V blízkosti Parmy Vás čaká fantastický hrad Castello di Torrechiara. Nevynechajte pohodovú Piacenzu s okúzľujúcim Palazzo Comunale (il Gotico) na impresívnom námestí Piazza Cavalli.

Magické Toskánsko

Ak to Vaše časové možnosti dovolia, istotne neobíďte ani susedné Toskánsko. Z tejto legendárnej oblasti pochádza obrovské množstvo talianskych osobností – Dante Alighieri, Francesco Petrarca, Giovanni Bocaccio, Leonardo Da Vinci, Michelangelo, Donatello, Botticelli, Galileo Galilei, Nicolo Machiavelli a Giacomo Puccini. Toskánsko sa dá pokladať za kolísku renesancie a miestny dialekt (odvodený z latinčiny) poslúžil ako základ spisovného talianskeho jazyka.

Očarujúca Florencia a znamenitá Pisa

V hlavnom meste Toskánska – kúzelnej Florencii, na Vás priam z každého rohu dýchajú skvelé ukážky renesančnej architektúry a umenia. Pokiaľ už budete renesanciou náhodou trochu presýtení, doprajte si ochutnávku úžasného toskánskeho vína a k tomu čosi z miestnych gastronomických špecialít. Pokračovať skúste až do scénickej Pisy s impozantným námestím Piazza del Duomo, kde nájdete mimoriadnu šikmú vežu a prekrásnu historickú katedrálu (dóm).

0