VLetenky

Emilia-Romagna s Ryanair od 20 EUR

San Marino
Odskočíte si z Emilia-Romagna aj do susedného štátu San Maríno? (foto: 12019/Pixabay/CC0)

Výborný severotaliansky región Emilia-Romagna, famózne San Maríno, ale i susedné Toskánsko s umeleckou Florenciou a svetoznámou šikmou vežou v Pise máte možnosť navštíviť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom zo slovenskej Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do talianskej Bologne (metropoly Emilia Romagna) kúpite za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na začiatku jesene 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie spiatočnej letenky do Emilia-Romagna môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 30. októbra s návratom z Bologne (BLQ) dňa 10. novembra 2017.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Bologna za 20 EUR (30.10.-10.11.2017)

Emilia-Romagna

Chutná Bologna

Impresívna Bologna, 400-tisícové centrum regiónu Emila-Romagna (položeného v severnej časti Talianska), poteší početnými významnými múzeami a galériami. Pokladá sa za gastronomickú metropolu celého Apeninského polostrova, o čom sa milovníci talianskeho kulinárskeho umenia majú šancu presvedčiť v jednej z mnohých vynikajúcich miestnych “trattórií”.

Magické San Marino a čarovné historické mestá Modena, Parma a Piacenza

V teplejších mesiacoch roka zavítajte do populárneho prímorského letoviska Rimini, zatiaľ čo v chladnejšom období si určite nenechajte ujsť neďaleké San Maríno (s kúzelnou geografickou polohou a excelentným výhľadom na široké okolie). Za návštevu však rozhodne stojí i neďaleká Modena, rodisko a pôsobisko nesmrteľných legiend ako Enzo Ferrari či Luciano Pavarotti. V blízkosti Parmy Vás očakáva fascinujúci hrad Castello di Torrechiara. Neobíďte príjemnú Piacenzu s očarujúcim Palazzo Comunale (il Gotico) na pôsobivom námestí Piazza Cavalli.

Dramatické Toskánsko

Pokiaľ to Vaše časové možnosti dovolia, určite nevynechajte ani susedné Toskánsko. Z tejto preslávenej oblasti pochádza obrovské množstvo talianskych osobností – Dante Alighieri, Francesco Petrarca, Giovanni Bocaccio, Leonardo Da Vinci, Michelangelo, Donatello, Botticelli, Galileo Galilei, Nicolo Machiavelli a Giacomo Puccini. Toskánsko možno považovať za kolísku renesancie a miestny dialekt (odvodený z latinčiny) poslúžil ako základ spisovného talianskeho jazyka.

Okúzľujúca Florencia a famózna Pisa

V hlavnom meste Toskánska – čarovnej Florencii, na Vás priam z každého rohu dýchajú úžasné ukážky renesančnej architektúry a umenia. Ak už budete renesanciou náhodou trošku presýtení, dožičte si ochutnávku skvelého toskánskeho vína a k tomu niečo z miestnych gastronomických špecialít. Pokračovať skúste až do scénickej Pisy s majestátnym námestím Piazza del Duomo, kde nájdete výnimočnú šikmú vežu a nádhernú historickú katedrálu (dóm).

0