VLetenky

Ekvádor s United Airlines od 517 EUR

Salinas
Portete pri ekvádorskom meste Esmeraldas (foto: Martin Iturbide/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na cestu do latinskoamerického Ekvádoru vábi letecká spoločnosť United Airlines (zo Star Alliance) v spolupráci s aliančnými partnermi (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do ekvádorskeho veľkomesta Guayaquil kúpite za 517 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné stanovujú stanovujú odlety v období 01.06.-24.08. a 13.12.2022-05.01.2023, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu júna 2022.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej do Ekvádoru nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 29. júna a návrat z ekvádorského Guayaquil (GYE) dňa 14. júla 2022.

Rezervácia letenky:
Praha – Guayaquil za 517 EUR (29.06.-14.07.2022)

PRG-GYE-VIE

Praha, Česko – Guayaquil, Ekvádor (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Ekvádor

Rušný 2,5 miliónový Guayaquil, najľudnatejšie sídlo v tropickom Ekvádore a dôležitý prístav, Vás čaká v oblasti ústia rieky Guayas do rovnomenného pacifického zálivu Golfo de Guayaquil. Oddýchnuť si budete mať príležitosť na prekrásnych plážach Tichého oceánu v pomerne neveľmi vzdialenom Salinas, najzápadnejšom mieste pevninského Ekvádoru.

Jedno z najvyššie položených hlavných miest planéty

Pôsobivá ekvádorská metropola Quito sa (vcelku právom) zaraďuje do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a svojou nadmorskou výškou 2850 m sa radí k najvyššie situovaným hlavným mestám na svete. V prípade dostatočných časových možností si skúste odskočiť aj do susednej Kolumbie, keďže Quito leží v celkom dostupnej vzdialenosti od kolumbijských hraníc.

Galapágy

Fantastické ekvádorské Galapágy nájdete v ekvatoriálnej oblasti vo východnom Pacifiku, zhruba 1000 km západne od domovského juhoamerického Ekvádoru. Toto úžasné súostrovie tvorí štrnásť fantastických ostrovov sopečného pôvodu (iba na piatich z nich existuje trvalá ľudská prítomnosť). K najvýznamnejším patria Isla Baltra, San Cristóbal (na oboch sú letecké prístavy) a Santa Cruz.

Napriek polohe „na rovníku“ prevláda v porovnaní s lokalitami v rovnakej zemepisnej šírke relatívne chladnejšie podnebie, ovplyvňované “studeným” Humboldtovým prúdom (priemerná maximálna teplota vzduchu aj mora v teplých mesiacoch od decembra do mája sa pohybuje okolo 25°C).

Jedinečná fauna Galapágov

Skvelé Galapágy Vás istotne okúzlia najmä svojou mimoriadnou faunou. Za zmienku z mnohých miestnych ohrozených endemitických zástupcov živočíšnej ríše istotne stojí poznávacie znamenie tohto vynikajúceho ekvádorského “zámorského” teritória – gigantická korytnačka slonia s dĺžkou do dvoch metrov a hmotnosťou do 400 kilogramov, dožívajúca sa vyše sto rokov.

Pozoruhodný leguán morský ako jediný z jašterov hľadá v období dospelosti potravu výlučne v mori. Zo všetkých druhov “penguins” žije v tropickom pásme len sympatický tučniak galapágsky. Kormorán nelietavý zaujme zase tým, že ako jediný z čeľade kormoránovitých stratil schopnosť lietať.

0