VLetenky

Ekvádor s United Airlines od 435 EUR

Salinas
Pacifik v podobe subtropického letoviska Salinas (foto: Bonsairolex/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na výlet do juhoamerického Ekvádoru zvádza dobrodružnejšie orientovaných cestovateľov letecká spoločnosť United Airlines (zo Star Alliance) v spolupráci s partnermi (s odletom zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do ekvádorskeho veľkomesta Guayaquil sa dajú kúpiť za 435 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.06.-24.08. a 13.12.2019-05.01.2020, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (či do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas júna/júla 2019.

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej do Ekvádoru môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 25. júna a návrat z Guayaquil (GYE) do Viedne (VIE) dňa 10. júla 2019.

Rezervácia letenky:
Praha – Guayaquil – Viedeň za 435 EUR (25.06.-10.07.2019)

PRG-GYE-VIE

Praha – Guayaquil (Ekvádor) – Viedeň (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Ekvádor

Pulzujúci 2,5 miliónový Guayaquil, najľudnatejšie sídlo v tropickom Ekvádore a významný prístav, Vás očakáva v oblasti ústia rieky Guayas do rovnomenného pacifického zálivu Golfo de Guayaquil. Oddýchnuť si budete mať šancu na nádherných plážach Tichého oceánu v relatívne neveľmi vzdialenom Salinas, najzápadnejšom mieste pevninského Ekvádoru.

Jedno z najvyššie položených hlavných miest planéty

Impresívna ekvádorská metropola Quito sa (celkom právom) radí do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a svojou nadmorskou výškou 2850 m sa zaraďuje k najvyššie situovaným hlavným mestám na svete. V prípade dostatočných časových možností si skúste odskočiť i do susednej Kolumbie, keďže Quito leží vo vcelku dostupnej vzdialenosti od kolumbijských hraníc.

Galapágy

Fascinujúce ekvádorské Galapágy nájdete v ekvatoriálnej oblasti vo východnom Pacifiku, približne 1000 km západne od domovského juhoamerického Ekvádoru. Toto skvelé súostrovie vytvára štrnásť fascinujúcich ostrovov sopečného pôvodu (len na piatich z nich existuje trvalá ľudská prítomnosť). K najdôležitejším patria Isla Baltra, San Cristóbal (na obidvoch sú letecké prístavy) a Santa Cruz.

Napriek polohe “na rovníku” prevláda v porovnaní s lokalitami v tej istej zemepisnej šírke pomerne chladnejšie podnebie, ovplyvňované “studeným” Humboldtovým prúdom (priemerná maximálna teplota vzduchu aj mora v teplých mesiacoch od decembra do mája sa pohybuje okolo 25°C).

Unikátna fauna Galapágov

Úžasné Galapágy Vás určite očaria hlavne svojou výnimočnou faunou. Za zmienku z mnohých miestnych ohrozených endemitických zástupcov živočíšnej ríše určite stojí poznávacie znamenie tohto excelentného ekvádorského “zámorského” teritória – gigantická korytnačka slonia s dĺžkou do dvoch metrov a hmotnosťou do 400 kilogramov, dožívajúca sa viac ako sto rokov.

Pozoruhodný leguán morský ako jediný z jašterov vyhľadáva v období dospelosti potravu výlučne v mori. Zo všetkých druhov “penguins” žije v tropickom pásme iba sympatický tučniak galapágsky. Kormorán nelietavý upúta zase tým, že ako jediný z čeľade kormoránovitých stratil schopnosť lietať.

0

Add a Comment