VLetenky

Ekvádor s Turkish Airlines od 635 EUR

Baños
Baños de Agua Santa (1820 m) v ekvádorskom vnútrozemí (foto: Rinaldo Wurglitsch/Flickr/CC BY 2.0)

Na výlet do výborného juhoamerického Ekvádoru vábi ponuka leteckej spoločnosti Turkish Airlines v spolupráci s partnerskými aerolíniami zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do ekvádorského pobrežného mesta Guayaquil kúpite za 635 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. V cene 657 EUR doletíte do miestnej metropoly Quito.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 03.05.-23.06., 01.08.-21.12.2016 a 01.01.-12.04.2017, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) najmä v čase od začiatku mája do konca júna a od začiatku septembra do začiatku februára 2017.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej do Ekvádoru nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 14. mája a návrat z ekvádorského veľkomesta Guayaquil (GYE) dňa 27. mája 2016 (za 635 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 14. mája a návrat z ekvádorskej metropoly Quito (UIO) dňa 27. mája 2016 (za 657 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Guayaquil za 635 EUR (14.05.-27.05.2016)
Viedeň – Guayaquil za 18037 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Quito za 657 EUR (14.05.-27.05.2016)
Viedeň – Quito za 18621 CZK (rezervácia v ČJ)

Ekvádor

Rušný 2,5 miliónový Guayaquil, najľudnatejšie sídlo v tropickom Ekvádore a dôležitý prístav, Vás čaká v oblasti ústia rieky Guayas do rovnomenného pacifického zálivu Golfo de Guayaquil. Príjemne si oddýchnuť budete mať možnosť na prekrásnych plážach Tichého oceánu v relatívne neveľmi vzdialenom Salinas, najzápadnejšom mieste kontinentálneho Ekvádoru.

Jedno z najvyššie položených hlavných miest zemegule

Pôsobivá ekvádorská metropola Quito sa (vcelku právom) zaraďuje do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a svojou nadmorskou výškou 2850 m sa radí k najvyššie “situovaným” svetovým hlavným mestám planéty. V prípade dostatočných časových možností si skúste odskočiť aj do susednej Kolumbie, keďže Quito leží v celkom dostupnej vzdialenosti od kolumbijských hraníc.

Galapágy

Fantastické ekvádorské Galapágy nájdete v ekvatoriálnej oblasti vo východnom Pacifiku, zhruba 1000 km západne od domovského juhoamerického Ekvádoru. Toto úžasné súostrovie tvorí štrnásť fantastických ostrovov sopečného pôvodu (iba na piatich z nich existuje trvalá ľudská prítomnosť). K najvýznamnejším patria Isla Baltra, San Cristóbal (na oboch sú letecké prístavy) a Santa Cruz.

Napriek polohe “na rovníku” prevláda v porovnaní s lokalitami v tej istej zemepisnej šírke pomerne chladnejšie podnebie, ovplyvňované “studeným” Humboldtovým prúdom (priemerná maximálna teplota vzduchu i mora v teplých mesiacoch od decembra do mája sa pohybuje okolo 25°C).

Jedinečná fauna Galapágov

Skvelé Galapágy Vás určite okúzlia hlavne svojou mimoriadnou faunou. Za zmienku z mnohých miestnych ohrozených endemitických zástupcov živočíšnej ríše istotne stojí poznávacie znamenie tohto excelentného ekvádorského “zámorského” teritória – gigantická korytnačka slonia s dĺžkou do dvoch metrov a hmotnosťou do 400 kilogramov, dožívajúca sa vyše sto rokov.

Sympatický leguán morský ako jediný z jašterov hľadá v období dospelosti potravu výlučne v mori. Zo všetkých druhov “penguins” žije v tropickom pásme iba neskutočný tučniak galapágsky. Obdivuhodný kormorán nelietavý upúta tým, že ako jediný z čeľade kormoránovitých stratil schopnosť lietať.

0