VLetenky

Ekvádor s KLM od 739 EUR

Salinas
Plážové scenérie pacifického tropického letoviska Salinas (foto: Rinaldo Wurglitsch/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu do vynikajúceho juhoamerického Ekvádoru zvádza ponuka holandského národného dopravcu KLM z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do ekvádorského hlavného mesta Quito kúpite za 739 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Za rovnakú sumu možno letieť do pobrežného mesta Guayaquil.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase od 20. mája do 30. novembra 2015 (s výnimkou obdobia blackoutu 21.06.-07.09.2015), min. dobu pobytu 7 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 13. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v priebehu mája, septembra a októbra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej do Ekvádoru nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 27. mája a návrat z ekvádorskej metropoly Quito (UIO) dňa 10. júna 2015.

Alternatívou rezervácie spiatočnej môže byť odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 27. mája a návrat z ekvádorského veľkomesta Guayaquil (GYE) dňa 10. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Quito za 739 EUR (27.05.-10.06.2015)
Viedeň – Quito za 748 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Quito za 756 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Quito za 21237 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Guayaquil za 739 EUR (27.05.-10.06.2015)
Viedeň – Guayaquil za 748 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Guayaquil za 767 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Guayaquil za 21547 CZK (rezervácia v ČJ)

Ekvádor

Pulzujúci 2,5 miliónový Guayaquil, najľudnatejšie sídlo v rovníkovom Ekvádore a významný prístav, Vás očakáva v oblasti ústia rieky Guayas do rovnomenného pacifického zálivu Golfo de Guayaquil. Pohodovo si oddýchnuť budete mať možnosť na nádherných plážach Tichého oceánu v pomerne neveľmi vzdialenom Salinas, najzápadnejšom mieste pevninského Ekvádoru.

Jedno z najvyššie položených hlavných miest planéty

Impresívna ekvádorská metropola Quito sa (celkom právom) radí do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a svojou nadmorskou výškou 2850 m sa zaraďuje k najvyššie “situovaným” svetovým hlavným zemegule. V prípade dostatočných časových možností si skúste odskočiť i do susednej Kolumbie, keďže Quito leží vo vcelku dostupnej vzdialenosti od kolumbijských hraníc.

Galapágy

Fascinujúce ekvádorské Galapágy nájdete v ekvatoriálnej oblasti vo východnom Pacifiku, približne 1000 km na západ od domovského juhoamerického Ekvádoru. Toto skvelé súostrovie vytvára štrnásť fascinujúcich ostrovov sopečného pôvodu (len na piatich z nich existuje trvalá ľudská prítomnosť). K najdôležitejším patria Isla Baltra, San Cristóbal (na obidvoch sú letecké prístavy) a Santa Cruz. Napriek polohe “na rovníku” prevláda v porovnaní s lokalitami v rovnakej zemepisnej šírke relatívne chladnejšie podnebie, ovplyvňované “studeným” Humboldtovým prúdom (priemerná maximálna teplota vzduchu aj mora v teplých mesiacoch od decembra do mája sa pohybuje okolo 25°C).

unikátna fauna Galapágov

Úžasné Galapágy Vás istotne očaria najmä svojou výnimočnou faunou. Za zmienku z mnohých miestnych ohrozených endemitických zástupcov živočíšnej ríše určite stojí poznávacie znamenie tohto excelentného ekvádorského “zámorského” teritória – obrovská korytnačka slonia s dĺžkou do dvoch metrov a hmotnosťou do 400 kilogramov, dožívajúca sa viac ako sto rokov. Obdivuhodný leguán morský ako jediný z jašterov hľadá v období dospelosti potravu výlučne v mori. Zo všetkých druhov “penguins” žije v tropickom pásme len neskutočný tučniak galapágsky. Sympatický kormorán nelietavý upúta tým, že ako jediný z čeľade kormoránovitých stratil schopnosť lietať.

0