VLetenky

Ekvádor s KLM od 664 EUR

Puerto López
Ekvádorské mestečko Puerto López na brehoch Pacifiku (foto: Alejandro Miranda/Pixabay/CC0)

Na cestu do juhoamerického Ekvádoru láka dobrodružnejšie zameraných cestovateľov spoločnosť KLM Lines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team aj odletom z Košíc.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do ekvádorského veľkomesta Guayaquil kúpite za 664 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu. Do miestnej metropoly Quito doletíte za 695 EUR.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety do 10. decembra 2017, min. dobu pobytu 6 dní / sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 1. februára (či do aktualizácie tarifu/do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v čase od začiatku februára do polovice júna a od začiatku septembra do polovice októbra 2017.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie obojsmernej do Ekvádoru nech bude napr. odlet z Košíc (KSC) dňa 4. mája a návrat z Guayaquil (GYE) dňa 16. mája 2017 (za 664 EUR).

Iným príkladom rezervácie spiatočnej do Ekvádoru môže byť odlet z Košíc (KSC) dňa 4. mája a návrat z Quito (UIO) dňa 16. mája 2017 (za 695 EUR).

Rezervácia letenky:
Košice – Guayaquil za 664 EUR (04.05.-16.05.2017)
Košice – Quito za 695 EUR (04.05.-16.05.2017)

Ekvádor

Pulzujúci 2,5 miliónový Guayaquil, najľudnatejšie sídlo v tropickom Ekvádore a významný prístav, Vás očakáva v oblasti ústia rieky Guayas do rovnomenného pacifického zálivu Golfo de Guayaquil. Oddýchnuť si budete mať príležitosť na nádherných plážach Tichého oceánu v relatívne neveľmi vzdialenom Salinas, najzápadnejšom mieste pevninského Ekvádoru.

Jedno z najvyššie položených hlavných miest planéty

Impresívna ekvádorská metropola Quito sa (celkom právom) radí do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a svojou nadmorskou výškou 2850 m sa zaraďuje k najvyššie situovaným hlavným mestám na svete. V prípade dostatočných časových možností si skúste odskočiť i do susednej Kolumbie, keďže Quito leží vo vcelku dostupnej vzdialenosti od kolumbijských hraníc.

Galapágy

Fascinujúce ekvádorské Galapágy nájdete v ekvatoriálnej oblasti vo východnom Pacifiku, približne 1000 km na západ od domovského juhoamerického Ekvádoru. Toto skvelé súostrovie vytvára štrnásť fascinujúcich ostrovov sopečného pôvodu (len na piatich z nich existuje trvalá ľudská prítomnosť). K najdôležitejším patria Isla Baltra, San Cristóbal (na oboch sú letecké prístavy) a Santa Cruz.

Napriek polohe “na rovníku” prevláda v porovnaní s lokalitami v tej istej zemepisnej šírke pomerne chladnejšie podnebie, ovplyvňované “studeným” Humboldtovým prúdom (priemerná maximálna teplota vzduchu aj mora v teplých mesiacoch od decembra do mája sa pohybuje okolo 25°C).

Unikátna fauna Galapágov

Úžasné Galapágy Vás istotne očaria hlavne svojou výnimočnou faunou. Za zmienku z mnohých miestnych ohrozených endemitických zástupcov živočíšnej ríše určite stojí poznávacie znamenie tohto vynikajúceho ekvádorského “zámorského” teritória – obrovitá korytnačka slonia s dĺžkou do dvoch metrov a hmotnosťou do 400 kilogramov, dožívajúca sa viac ako sto rokov.

“Neskutočný” leguán morský ako jediný z jašterov hľadá v období dospelosti potravu výlučne v mori. Zo všetkých druhov “penguins” žije v tropickom pásme iba sympatický tučniak galapágsky. Elegantný kormorán nelietavý upúta tým, že ako jediný z čeľade kormoránovitých stratil svoju schopnosť lietať.

0