VLetenky

Ekvádor s KLM od 562 EUR

Salinas
Pacifik vo forme subtropického letoviska Salinas (foto: Rinaldo Wurglitsch/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu do latinskoamerického Ekvádoru vábi dobrodružnejšie zameraných cestovateľov holandská aerolinka KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do ekvádorskeho veľkomesta Guayaquil sa dajú kúpiť za 562 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 23. marca do 15. decembra 2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 25. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku apríla do konca mája a v priebehu októbra 2019.

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej do Ekvádoru môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. mája a návrat z ekvádorskeho Guayaquil (GYE) dňa 22. mája 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Guayaquil za 562 EUR (08.05.-22.05.2019)

VIE-GYE

Viedeň, Rakúsko – Guayaquil, Ekvádor (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Ekvádor

Rušný 2,5 miliónový Guayaquil, najľudnatejšie sídlo v tropickom Ekvádore a dôležitý prístav, Vás čaká v oblasti ústia rieky Guayas do rovnomenného pacifického zálivu Golfo de Guayaquil. Oddýchnuť si budete mať príležitosť na prekrásnych plážach Tichého oceánu v pomerne neveľmi vzdialenom Salinas, najzápadnejšom mieste kontinentálneho Ekvádoru.

Jedno z najvyššie položených hlavných miest planéty

Pôsobivá ekvádorská metropola Quito sa (vcelku právom) zaraďuje do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a svojou nadmorskou výškou 2850 m sa radí k najvyššie situovaným hlavným mestám sveta. V prípade dostatočných časových možností si skúste odskočiť aj do susednej Kolumbie, keďže Quito leží v celkom dostupnej vzdialenosti od kolumbijských hraníc.

Galapágy

Fantastické ekvádorské Galapágy nájdete v ekvatoriálnej oblasti vo východnom Pacifiku, zhruba 1000 km západne od domovského juhoamerického Ekvádoru. Toto úžasné súostrovie tvorí štrnásť fantastických ostrovov sopečného pôvodu (iba na piatich z nich existuje trvalá ľudská prítomnosť). K najvýznamnejším patria Isla Baltra, San Cristóbal (na oboch sú letecké prístavy) a Santa Cruz.

Napriek polohe “na rovníku” prevláda v porovnaní s lokalitami v rovnakej zemepisnej šírke relatívne chladnejšie podnebie, ovplyvňované “studeným” Humboldtovým prúdom (priemerná maximálna teplota vzduchu i mora v teplých mesiacoch od decembra do mája sa pohybuje okolo 25°C).

Jedinečná fauna Galapágov

Skvelé Galapágy Vás istotne okúzlia najmä svojou mimoriadnou faunou. Za zmienku z mnohých miestnych ohrozených endemitických zástupcov živočíšnej ríše istotne stojí poznávacie znamenie tohto vynikajúceho ekvádorského “zámorského” teritória – gigantická korytnačka slonia s dĺžkou do dvoch metrov a hmotnosťou do 400 kilogramov, dožívajúca sa vyše sto rokov.

Pozoruhodný leguán morský ako jediný z jašterov hľadá v období dospelosti potravu výlučne v mori. Zo všetkých druhov “penguins” žije v tropickom pásme len sympatický tučniak galapágsky. Kormorán nelietavý zaujme zas tým, že ako jediný z čeľade kormoránovitých stratil schopnosť lietať.

0

Add a Comment