VLetenky

Ekvádor s Iberiou od 468 EUR

Cotopaxi
Cotopaxi (5897 m), jedna z najvyšších aktívnych sopiek Zeme (foto: Dave Lonsdale/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu do vynikajúceho juhoamerického Ekvádoru sa možno vydať vďaka zaujímavému tarifu spoločnosti Iberia (v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Oneworld).

Spiatočné letenky do ekvádorských veľkomiest Guayaquil a Quito kúpite od 468 EUR s odletom zo španielskeho Madridu a návratom do britského mesta Manchester. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. januára do 26. júna 2015 (s výnimkou blackoutu 26.03.-07.04.2015), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 21. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie letenky do Ekvádoru nech poslúži odlet z Madridu (MAD) dňa 4. marca a návrat z ekvádorského Guayaquilu (GYE) do Manchestru (MAN) dňa 18. marca 2015 (za 468 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Madridu (MAD) dňa 4. marca a návrat z ekvádorskej metropoly Quito (UIO) do Manchestru (MAN) dňa 18. marca 2015 (za 484 EUR).

Rezervácie letenky:
Madrid – Guayaquil – Manchester za 468 EUR (04.03.-18.03.2015)
Madrid – Guayaquil – Manchester za 477 EUR (rezervácia v NJ)
Madrid – Guayaquil – Manchester za 479 EUR (rezervácia v NJ)
Madrid – Guayaquil – Manchester za 488 EUR (rezervácia v SJ)
Madrid – Guayaquil – Manchester za 13512 CZK (rezervácia v ČJ)

Madrid – Quito – Manchester za 484 EUR (04.03.-18.03.2015)
Madrid – Quito – Manchester za 494 EUR (rezervácia v NJ)
Madrid – Quito – Manchester za 500 EUR (rezervácia v NJ)
Madrid – Quito – Manchester za 505 EUR (rezervácia v SJ)
Madrid – Quito – Manchester za 13975 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Letecký prískok do Madridu

Nízkonákladovú cestu do Madridu možno uskutočniť z Budapešti s ultra low costovými spoločnosťami Ryanair alebo Wizz Air (či s Ryanair-om z Krakova a v budúcnosti aj z Bratislavy).

Positioning flights do/z Veľkej Británie

Doprava do anglického mesta Manchester sa dá v globále zrealizovať využitím služieb nízkonákladoviek “z ostrovov” ako Ryanair či Jet2.com, ktorí sem obsluhujú lety z Budapešti (alebo použiť Ryanair z Krakova, z Katovíc, či z Rzeszówa). Do úvahy prichádza aj írsky dopravca na linke z Bratislavy (resp. z Krakova) na liverpoolské letisko Johna Lennona (LPL), ktoré oddeľuje od manchesterského leteckého prístavu vzdialenosť okolo 40 km.

Finančne výhodnejšou (a na druhej strane však oveľa menej pohodlnou) alternatívou k leteckému prískoku priamo do Manchestru (Liverpoolu) môžu byť letenky do Londýna, ľahko dostupného prakticky zo všetkých medzinárodných letísk (s pravidelnou dopravou) v našom regióne (najmä ak by ste si zároveň pozreli aj hlavné mesto Spojeného kráľovstva). Z britskej metropoly do Manchestru doputujete za rozumnú (často symbolickú) sumu s nízkonákladovou autobusovou spoločnosťou Megabus či s ďalšími miestnymi dopravcami, snažiacim sa jej na tejto linke cenovo konkurovať.

Ekvádor

Pulzujúci 2,5 miliónový Guayaquil, najľudnatejšie sídlo v rovníkovom Ekvádore a významný prístav, Vás očakáva v oblasti ústia rieky Guayas do rovnomenného pacifického zálivu Golfo de Guayaquil. Pohodovo si oddýchnuť budete mať možnosť na nádherných plážach Tichého oceánu v relatívne neveľmi vzdialenom Salinas, najzápadnejšom mieste kontinentálneho Ekvádoru.

Jedno z najvyššie položených hlavných miest sveta

Impresívna ekvádorská metropola Quito sa radí do kultúrneho dedičstva UNESCO a svojou nadmorskou výškou 2850 m sa zaraďuje k najvyššie “situovaným” hlavným mestám sveta. V prípade dostatočných časových možností si skúste odskočiť i do susednej Kolumbie, keďže Quito leží vo vcelku dostupnej vzdialenosti od kolumbijských hraníc.

Galapágy

Fascinujúce ekvádorské Galapágy nájdete v rovníkovej oblasti vo východnom Pacifiku, približne 1000 km na západ od domovského juhoamerického Ekvádoru. Toto skvelé súostrovie vytvára štrnásť fascinujúcich ostrovov sopečného pôvodu (len na piatich z nich existuje trvalá ľudská prítomnosť). K najdôležitejším patria Isla Baltra, San Cristóbal (na oboch sú letecké prístavy) a Santa Cruz. Napriek ekvatoriálnej polohe prevláda v porovnaní s lokalitami v rovnakej zemepisnej šírke relatívne chladnejšie podnebie, ovplyvňované “studeným” Humboldtovým prúdom (priemerná maximálna teplota vzduchu aj mora v teplých mesiacoch od decembra do mája sa pohybuje okolo 25°C).

Unikátna fauna Galapágov

Úžasné Galapágy Vás istotne očaria najmä svojou výnimočnou faunou. Za zmienku z mnohých miestnych ohrozených endemitických zástupcov živočíšnej ríše určite stojí poznávacie znamenie tohto excelentného ekvádorského “zámorského” teritória – obrovská korytnačka slonia s dĺžkou do dvoch metrov a hmotnosťou do 400 kilogramov, dožívajúca sa viac ako sto rokov. Neuveriteľný leguán morský ako jediný z jašterov hľadá v období dospelosti potravu výlučne v mori. Zo všetkých druhov “penguins” žije v tropickom pásme len obdivuhodný tučniak galapágsky. Elegantný kormorán nelietavý zaujme tým, že ako jediný z čeľade kormoránovitých stratil schopnosť lietať.

0