VLetenky

Ekvádor s Delta Air Lines od 720 EUR

Isla Puná
Idylický tropický ostrov Isla Puná v Golfo de Guayaquil (foto: Rinaldo Wurglitsch/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu do výborného juhoamerického Ekvádoru vábi lákavá ponuka spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými aerolinkami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Ekvádoru (Quito) kúpite za 720 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v čase od 16. augusta 2015 do 28. marca 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v období od septembra 2015 do februára 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej do Ekvádoru nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 10. novembra a návrat z ekvádorskej metropoly Quito (UIO) dňa 24. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Quito za 720 EUR (10.11.-24.11.2015)
Viedeň – Quito za 720 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Quito za 728 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Quito za 19855 CZK (rezervácia v ČJ)

Ekvádor

Rušný 2,5 miliónový Guayaquil, najľudnatejšie sídlo v rovníkovom Ekvádore a dôležitý prístav, Vás čaká v oblasti ústia rieky Guayas do rovnomenného pacifického zálivu Golfo de Guayaquil. Príjemne si oddýchnuť budete mať príležitosť na prekrásnych plážach Tichého oceánu v relatívne neveľmi vzdialenom Salinas, najzápadnejšom mieste pevninského Ekvádoru.

Jedno z najvyššie “situovaných” hlavných miest planéty

Pôsobivá ekvádorská metropola Quito sa (vcelku právom) zaraďuje do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a svojou nadmorskou výškou 2850 m sa radí k najvyššie položeným svetovým hlavným zemegule. V prípade dostatočných časových možností si skúste odskočiť aj do susednej Kolumbie, keďže Quito leží v celkom dostupnej vzdialenosti od kolumbijských hraníc.

Galapágy

Fantastické ekvádorské Galapágy nájdete v ekvatoriálnej oblasti vo východnom Pacifiku, zhruba 1000 km západne od domovského juhoamerického Ekvádoru. Toto úžasné súostrovie tvorí štrnásť fantastických ostrovov sopečného pôvodu (iba na piatich z nich existuje trvalá ľudská prítomnosť). K najvýznamnejším patria Isla Baltra, San Cristóbal (na oboch sú letecké prístavy) a Santa Cruz. Napriek polohe “na rovníku” prevláda v porovnaní s lokalitami v tej istej zemepisnej šírke pomerne chladnejšie podnebie, ovplyvňované “studeným” Humboldtovým prúdom (priemerná maximálna teplota vzduchu i mora v teplých mesiacoch od decembra do mája sa pohybuje okolo 25°C).

Jedinečná fauna Galapágov

Skvelé Galapágy Vás určite okúzlia hlavne svojou mimoriadnou faunou. Za zmienku z mnohých miestnych ohrozených endemitických zástupcov živočíšnej ríše istotne stojí poznávacie znamenie tohto vynikajúceho ekvádorského “zámorského” teritória – gigantická korytnačka slonia s dĺžkou do dvoch metrov a hmotnosťou do 400 kilogramov, dožívajúca sa vyše sto rokov. Neskutočný leguán morský ako jediný z jašterov hľadá v období dospelosti potravu výlučne v mori. Zo všetkých druhov “penguins” žije v tropickom pásme iba obdivuhodný tučniak galapágsky. Elegantný kormorán nelietavý upúta tým, že ako jediný z čeľade kormoránovitých stratil schopnosť lietať.

0