VLetenky

Ekvádor s Delta Air Lines od 615 EUR

Quilotoa
Horské jazero Laguna Quilotoa (3914 m) v sopečnej kaldere (foto: Annom/Wikimedia Commons/CC0)

Na cestu do juhoamerického Ekvádoru vábi dobrodružnejšie orientovaných cestovateľov spoločnosť Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými Air France-KLM z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do ekvádorskej metropoly Quito sa dajú kúpiť za 615 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 16.08.-10.12., 23.12.-31.12.2021 a 09.01.-14.06.2022, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a očosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2021 do mája 2022.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie obojsmernej do Ekvádoru nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 3. novembra a návrat z ekvádorskej metropoly Quito (UIO) dňa 17. novembra 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Quito za 615 EUR (03.11.-17.11.2021)

VIE-UIO

Viedeň, Rakúsko – Quito, Ekvádor (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Ekvádor

Pulzujúci 2,5 miliónový Guayaquil, najľudnatejšie sídlo v tropickom Ekvádore a významný prístav, Vás očakáva v oblasti ústia rieky Guayas do rovnomenného pacifického zálivu Golfo de Guayaquil. Oddýchnuť si budete mať príležitosť na nádherných plážach Tichého oceánu v relatívne neveľmi vzdialenom Salinas, najzápadnejšom mieste pevninského Ekvádoru.

Jedno z najvyššie položených hlavných miest planéty

Impresívna ekvádorská metropola Quito sa (celkom právom) radí do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a svojou nadmorskou výškou 2850 m sa zaraďuje k najvyššie položeným hlavným mestám na svete. V prípade dostatočných časových možností si skúste odskočiť aj do susednej Kolumbie, keďže Quito leží vo vcelku dostupnej vzdialenosti od kolumbijských hraníc.

Galapágy

Fascinujúce ekvádorské Galapágy nájdete v ekvatoriálnej oblasti vo východnom Pacifiku, približne 1000 km na západ od domovského juhoamerického Ekvádoru. Toto skvelého súostrovie vytvára štrnásť fantastických ostrovov sopečného pôvodu (len na piatich z nich existuje trvalá ľudská prítomnosť). K najdôležitejším patria Isla Baltra, San Cristóbal (na oboch sú letiská) a Santa Cruz.

Napriek polohe “na rovníku” prevláda v porovnaní s lokalitami v tej istej zemepisnej šírke relatívne chladnejšie podnebie, ovplyvňované “studeným” Humboldtovým prúdom (priemerná maximálna teplota vzduchu i mora v teplých mesiacoch od decembra do mája sa pohybuje okolo 25°C).

Unikátna fauna Galapágov

Úžasné Galapágy Vás určite očaria hlavne svojou výnimočnou faunou. Za zmienku z mnohých miestnych ohrozených endemitických zástupcov živočíšnej ríše určite stojí poznávacie znamenie tohto výborného ekvádorského “zámorského” teritória – gigantická korytnačka slonia s dĺžkou do dvoch metrov a hmotnosťou do 400 kilogramov, dožívajúca sa viac ako sto rokov.

Pozoruhodný leguán morský ako jediný z jašterov vyhľadáva v období dospelosti potravu výlučne v mori. Zo všetkých druhov “penguins” žije v tropickom pásme iba sympatický tučniak galapágsky. Kormorán nelietavý upúta zas tým, že ako jediný z čeľade kormoránovitých stratil schopnosť lietať.

0