VLetenky

Ekvádor s Delta Air Lines od 560 EUR

Quilotoa
Horské jazero Laguna Quilotoa (3914 m) v sopečnej kaldere (foto: Alejandro Miranda/Pixabay/CC0)

Na cestu do juhoamerického Ekvádoru vábi dobrodružnejšie orientovaných cestovateľov spoločnosť Delta Air Lines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do ekvádorskej metropoly Quito kúpite za 560 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 16.08.-06.04. (okrem blackoutu 16.12.-05.01.), min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 7. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku januára do začiatku apríla a od polky augusta do konca septembra 2017.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie obojsmernej do Ekvádoru nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 1. marca a návrat z ekvádorskej metropoly Quito (UIO) do Viedne (VIE) dňa 15. marca 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Quito – Viedeň za 560 EUR (01.03.-15.03.2017)
Praha – Quito – Viedeň za 560 EUR (17.08.-27.08.2017)

Ekvádor

Rušný 2,5 miliónový Guayaquil, najľudnatejšie sídlo v tropickom Ekvádore a dôležitý prístav, Vás čaká v oblasti ústia rieky Guayas do rovnomenného pacifického zálivu Golfo de Guayaquil. Oddýchnuť si budete mať šancu na prekrásnych plážach Tichého oceánu v pomerne neveľmi vzdialenom Salinas, najzápadnejšom mieste kontinentálneho Ekvádoru.

Jedno z najvyššie položených hlavných miest zemegule

Pôsobivá ekvádorská metropola Quito sa (vcelku právom) zaraďuje do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a svojou nadmorskou výškou 2850 m sa radí k najvyššie situovaným hlavným mestám na svete. V prípade dostatočných časových možností si skúste odskočiť aj do susednej Kolumbie, keďže Quito leží v celkom dostupnej vzdialenosti od kolumbijských hraníc.

Galapágy

Fantastické ekvádorské Galapágy nájdete v ekvatoriálnej oblasti vo východnom Pacifiku, zhruba 1000 km na západ od domovského juhoamerického Ekvádoru. Toto úžasné súostrovie tvorí štrnásť fantastických ostrovov sopečného pôvodu (iba na piatich z nich existuje trvalá ľudská prítomnosť). K najvýznamnejším patria Isla Baltra, San Cristóbal (na oboch sú letecké prístavy) a Santa Cruz.

Napriek polohe “na rovníku” prevláda v porovnaní s lokalitami v rovnakej zemepisnej šírke relatívne chladnejšie podnebie, ovplyvňované “studeným” Humboldtovým prúdom (priemerná maximálna teplota vzduchu i mora v teplých mesiacoch od decembra do mája sa pohybuje okolo 25°C).

Jedinečná fauna Galapágov

Skvelé Galapágy Vás určite okúzlia najmä svojou mimoriadnou faunou. Za zmienku z mnohých miestnych ohrozených endemitických zástupcov živočíšnej ríše istotne stojí poznávacie znamenie tohto excelentného ekvádorského “zámorského” teritória – gigantická korytnačka slonia s dĺžkou do dvoch metrov a hmotnosťou do 400 kilogramov, dožívajúca sa vyše sto rokov.

Neuveriteľný leguán morský ako jediný z jašterov hľadá v období dospelosti potravu výlučne v mori. Zo všetkých druhov “penguins” žije v tropickom pásme len sympatický tučniak galapágsky. Elegantný kormorán nelietavý upúta tým, že ako jediný z čeľade kormoránovitých stratil schopnosť lietať.

0