VLetenky

Ekvádor s Delta Air Lines od 547 EUR

Playa de Same
Playa de Same pri ekvádorskom meste Esmeraldas (foto: Aldo Barba/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.5)

Na cestu do juhoamerického Ekvádoru láka dobrodružnejšie ladených cestovateľov spoločnosť Delta Air Lines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do ekvádorskej metropoly Quito sa dajú kúpiť za 547 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 16. augusta 2017 do 14. júna 2018, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 31. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu prvého kvartálu 2018.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej do Ekvádoru nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 24. januára a návrat z ekvádorskej metropoly Quito (UIO) dňa 7. februára 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Quito za 547 EUR (24.01.-07.02.2018)

Ekvádor

Pulzujúci 2,5 miliónový Guayaquil, najľudnatejšie sídlo v tropickom Ekvádore a významný prístav, Vás očakáva v oblasti ústia rieky Guayas do rovnomenného pacifického zálivu Golfo de Guayaquil. Oddýchnuť si budete mať príležitosť na nádherných plážach Tichého oceánu v relatívne neveľmi vzdialenom Salinas, najzápadnejšom mieste pevninského Ekvádoru.

Jedno z najvyššie položených hlavných miest zemegule

Impresívna ekvádorská metropola Quito sa (celkom právom) radí do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a svojou nadmorskou výškou 2850 m sa zaraďuje k najvyššie situovaným hlavným mestám na svete. V prípade dostatočných časových možností si skúste odskočiť i do susednej Kolumbie, keďže Quito leží vo vcelku dostupnej vzdialenosti od kolumbijských hraníc.

Galapágy

Fascinujúce ekvádorské Galapágy nájdete v ekvatoriálnej oblasti vo východnom Pacifiku, približne 1000 km na západ od domovského juhoamerického Ekvádoru. Toto skvelé súostrovie vytvára štrnásť fantastických ostrovov sopečného pôvodu (len na piatich z nich existuje trvalá ľudská prítomnosť). K najdôležitejším patria Isla Baltra, San Cristóbal (na oboch sú letecké prístavy) a Santa Cruz.

Napriek polohe “na rovníku” prevláda v porovnaní s lokalitami v tej istej zemepisnej šírke pomerne chladnejšie podnebie, ovplyvňované “studeným” Humboldtovým prúdom (priemerná maximálna teplota vzduchu aj mora v teplých mesiacoch od decembra do mája sa pohybuje okolo 25°C).

Unikátna fauna Galapágov

Úžasná Galapágy Vás určite očaria hlavne svojou výnimočnou faunou. Za zmienku z mnohých miestnych ohrozených endemitických zástupcov živočíšnej ríše určite stojí poznávacie znamenie tohto excelentného ekvádorského “zámorského” teritória – gigantická korytnačka slonia s dĺžkou do dvoch metrov a hmotnosťou do 400 kilogramov, dožívajúca sa viac ako sto rokov.

Pútavý leguán morský ako jediný z jašterov hľadá v období dospelosti potravu výlučne v mori. Zo všetkých druhov “penguins” žije v tropickom pásme iba sympatický tučniak galapágsky. Elegantný kormorán nelietavý zaujme tým, že ako jediný z čeľade kormoránovitých stratil schopnosť lietať.

0