VLetenky

Ekvádor s Delta Air Lines od 537 EUR

Devil's Nose Train
Vyhliadková jazda vlakom Andami v oblasti “Nariz del Diablo” (foto: Roy & Danielle/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu do juhoamerického Ekvádoru vábi dobrodružnejšie zameraných cestovateľov spoločnosť Delta Air Lines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do ekvádorskej metropoly Quito sa dajú kúpiť za 537 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 16. augusta do 14. júna, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 20. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2018.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej do Ekvádoru nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 21. novembra a návrat z ekvádorskej metropoly Quito (UIO) dňa 4. decembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Quito za 537 EUR (21.11.-04.12.2018)

VIE-UIO

Ekvádor

Rušný 2,5 miliónový Guayaquil, najľudnatejšie sídlo v tropickom Ekvádore a dôležitý prístav, Vás čaká v oblasti ústia rieky Guayas do rovnomenného pacifického zálivu Golfo de Guayaquil. Oddýchnuť si budete mať šancu na prekrásnych plážach Tichého oceánu v pomerne neveľmi vzdialenom Salinas, najzápadnejšom mieste pevninského Ekvádoru.

Jedno z najvyššie položených hlavných miest planéty

Pôsobivá ekvádorská metropola Quito sa (vcelku právom) zaraďuje do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a svojou nadmorskou výškou 2850 m sa radí k najvyššie situovaným hlavným mestám na svete. V prípade dostatočných časových možností si skúste odskočiť aj do susednej Kolumbie, keďže Quito leží v celkom dostupnej vzdialenosti od kolumbijských hraníc.

Galapágy

Fantastické ekvádorské Galapágy nájdete v ekvatoriálnej oblasti vo východnom Pacifiku, zhruba 1000 km na západ od domovského juhoamerického Ekvádoru. Toto úžasné súostrovie tvorí štrnásť fascinujúcich ostrovov sopečného pôvodu (iba na piatich z nich existuje trvalá ľudská prítomnosť). K najvýznamnejším patria Isla Baltra, San Cristóbal (na oboch sú letecké prístavy) a Santa Cruz.

Napriek polohe “na rovníku” prevláda v porovnaní s lokalitami v rovnakej zemepisnej šírke relatívne chladnejšie podnebie, ovplyvňované “studeným” Humboldtovým prúdom (priemerná maximálna teplota vzduchu i mora v teplých mesiacoch od decembra do mája sa pohybuje okolo 25°C).

Jedinečná fauna Galapágov

Skvelé Galapágy Vás istotne okúzlia najmä svojou mimoriadnou faunou. Za zmienku z mnohých miestnych ohrozených endemitických zástupcov živočíšnej ríše istotne stojí poznávacie znamenie tohto vynikajúceho ekvádorského “zámorského” teritória – gigantická korytnačka slonia s dĺžkou do dvoch metrov a hmotnosťou do 400 kilogramov, dožívajúca sa vyše sto rokov.

Pozoruhodný leguán morský ako jediný z jašterov hľadá v období dospelosti potravu výlučne v mori. Zo všetkých druhov “penguins” žije v tropickom pásme len sympatický tučniak galapágsky. Kormorán nelietavý zaujme zase tým, že ako jediný z čeľade kormoránovitých stratil schopnosť lietať.

0