VLetenky

Ekvádor s American Airlines od 541 EUR

Baños de Agua Santa
Baños de Agua Santa (1820 m) v miestnom vnútrozemí (foto: Rodri ml/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na cestu do juhoamerického Ekvádoru láka dobrodružnejšie zameraných cestovateľov spoločnosť American Airlines v spolupráci s partnerskými aerolinkami z Oneworld (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do ekvádorskej metropoly Quito sú v predaji za 541 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Za podobnú sumu doletíte do prímorského mesta Guayaquil.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 13. októbra do 25. mája, min. dobu pobytu sobotňajšia noc, max. dobu pobytu 30 dní a predaj do 31. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä s (odletom) v priebehu mája 2016 a počas platnosti zimného letového poriadku 2016/2017.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej do Ekvádoru nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 7. mája a návrat z ekvádorskej metropoly Quito (UIO) dňa 17. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Quito za 541 EUR (07.05.-17.05.2016)

Ekvádor

Pulzujúci 2,5 miliónový Guayaquil, najľudnatejšie sídlo v tropickom Ekvádore a významný prístav, Vás očakáva v oblasti ústia rieky Guayas do rovnomenného pacifického zálivu Golfo de Guayaquil. Oddýchnuť si budete mať príležitosť na nádherných plážach Tichého oceánu v pomerne neveľmi vzdialenom Salinas, najzápadnejšom mieste pevninského Ekvádoru.

Jedno z najvyššie situovaných hlavných miest planéty

Impresívna ekvádorská metropola Quito sa (celkom právom) radí do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a svojou nadmorskou výškou 2850 m sa zaraďuje k najvyššie položeným svetovým hlavným mestám zemegule. V prípade dostatočných časových možností si skúste odskočiť i do susednej Kolumbie, keďže Quito leží vo vcelku dostupnej vzdialenosti od kolumbijských hraníc.

Galapágy

Fascinujúce ekvádorské Galapágy nájdete v ekvatoriálnej oblasti vo východnom Pacifiku, približne 1000 km na západ od domovského juhoamerického Ekvádoru. Toto skvelé súostrovie vytvára štrnásť fascinujúcich ostrovov sopečného pôvodu (len na piatich z nich existuje trvalá ľudská prítomnosť). K najdôležitejším patria Isla Baltra, San Cristóbal (na oboch sú letecké prístavy) a Santa Cruz.

Napriek polohe “na rovníku” prevláda v porovnaní s lokalitami v rovnakej zemepisnej šírke relatívne chladnejšie podnebie, ovplyvňované “studeným” Humboldtovým prúdom (priemerná maximálna teplota vzduchu aj mora v teplých mesiacoch od decembra do mája sa pohybuje okolo 25°C).

Unikátna fauna Galapágov

Úžasné Galapágy Vás istotne očaria hlavne svojou výnimočnou faunou. Za zmienku z mnohých miestnych ohrozených endemitických zástupcov živočíšnej ríše určite stojí poznávacie znamenie tohto vynikajúceho ekvádorského “zámorského” teritória – obrovská korytnačka slonia s dĺžkou do dvoch metrov a hmotnosťou do 400 kilogramov, dožívajúca sa viac ako sto rokov.

Neskutočný leguán morský ako jediný z jašterov hľadá v období dospelosti potravu výlučne v mori. Zo všetkých druhov “penguins” žije v tropickom pásme iba sympatický tučniak galapágsky. Grandiózny kormorán nelietavý upúta tým, že ako jediný z čeľade kormoránovitých stratil schopnosť lietať.

0