VLetenky

Egypt s Wizz Air od 96 EUR

Hurghada
Prímorská Hurghada na brehoch Red Sea Riviera (foto: Ebief /Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.5)

Pohodové kúpanie, potápanie či šnorchlovanie v prekrásnom Červenom mori máte šancu okúsiť pri využití priamej linky leteckej spoločnosti Wizz Air do Egypta (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do juhoegyptskej Hurghady sa dajú kúpiť za 29980 HUF (alebo v prepočte zhruba 96 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnom batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia iba 24180 HUF (asi 78 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve cca (s odletom) hlavne v adventnom období (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 28. novembra (sobota) s návratom z egyptského let(ov)iska Hurghada (HRG) dňa 5. decembra 2015 (sobota).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Hurghada za 29980 HUF bez WDC / 24180 HUF s WDC (28.11.-05.12.2015)

Egypt a Hurghada

K najdramatickejším miestam Egypta sa radia najmä impozantné pyramídy v Gize a Sakkare, výborné Egyptské múzeum a pôvabné mešity – všetky spomínané cestovateľské špeciality sú však situované v hlavnom meste Káhira alebo v jej blízkom okolí. V o niečo výhodnejšej vzdialenosti Vás očakáva mysteriózne Údolie kráľov a majestátny Karnak Temple v Luxore.

Znamenitá Red Sea Riviera

V samotnom populárnom prímorskom letovisku Hurghada, položenom pri nádhernom Červenom mori, nájdete vynikajúce podmienky na plážové leňošenie, ničím nerušené kúpanie, rozličné vodné športy či odhaľovanie ukrytých krás farebného podmorského sveta. Určite vyskúšajte malebné mestečko El Gouna s luxusnými rezortmi (ležiace asi 20 km severne od samotnej Hurghady), či príťažlivé lokality Sahl Hasheesh a Makadi Bay (nachádzajúce sa opačným smerom).

0