VLetenky

Egypt s Wizz Air od 95 EUR

Hurghada
Prímorská egypská Hurghada na brehoch Red Sea Riviera (foto: Gigi Ibrahim/Flickr/CC BY 2.0)

Príjemné kúpanie, potápanie či šnorchlovanie v nádhernom Červenom mori máte možnosť skúsiť pri využití priamej linky leteckej spoločnosti Wizz Air do Egypta (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do juhoegyptskej Hurghady kúpite za 29980 HUF (alebo v prepočte približne 95 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnom batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia len 24180 HUF (asi 77 EUR). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine cenu nájdete v obmedzenom množstve cca (s odletom) najmä v adventnom období (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 5. decembra (sobota) s návratom z egyptského let(ov)iska Hurghada (HRG) dňa 12. decembra 2015 (sobota).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Hurghada za 29980 HUF bez WDC / 24180 HUF s WDC (05.12.-12.12.2015)

Egypt a Hurghada

K najmagickejším miestam Egypta sa zaraďujú hlavne majestátne pyramídy v Gize a Sakkare, vynikajúce Egyptské múzeum a príťažlivé mešity – všetky spomínané cestovateľské pozoruhodnosti sú však položené v hlavnom meste Káhira alebo v jej blízkom okolí. V o čosi výhodnejšej vzdialenosti Vás čaká tajuplné Údolie kráľov a impozantný Karnak Temple v Luxore.

Famózna Red Sea Riviera

V samotnom obľúbenom prímorskom letovisku Hurghada, situovanom pri prekrásnom Červenom mori, nájdete výborné podmienky na plážové leňošenie, ničím nerušené kúpanie, rôzne vodné športy či objavovania skrytých krás farebného podmorského sveta. Istotne vyskúšajte malebné mestečko El Gouna s luxusnými rezortmi (ležiace asi 20 km na sever od samotnej Hurghady), či pôvabné lokality Sahl Hasheesh a Makadi Bay (nachádzajúce sa opačným smerom).

0