VLetenky

Egypt s Wizz Air od 153 EUR

Hurghada
Nesmierne príjemné letovisko Makadi Bay pri Červenom mori (foto: Crosa/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen pohodové kúpanie, potápanie či šnorchlovanie v prekrásnom Červenom mori možno okúsiť pri využití priamej linky leteckej spoločnosti Wizz Air do Egypta (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do egyptskej Hurghady sa dajú kúpiť za 45980 HUF (alebo cca 153 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnom batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia iba 39780 HUF (asi 132 EUR).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Egypta nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 6. júna (sobota) s návratom z egyptského let(ov)iska Hurghada (HRG) dňa 13. júna 2015 (sobota).

Za príplatok vo výške 6000 HUF (t.j. okolo 20 EUR) máte možnosť letieť vo veľmi obmedzenom množstve termínov aj v období letných prázdnin (s variabilnou dĺžkou pobytu 7 alebo 14 dní).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Hurghada za 45980 HUF bez WDC / 39780 HUF s WDC (06.06.-13.06.2015)

Egypt a Hurghada

K najdramatickejším miestam Egypta sa radia hlavne impozantné pyramídy v Gize a Sakkare, excelentné Egyptské múzeum a pôvabné mešity – všetky spomínané cestovateľské špeciality sú však situované v hlavnom meste Káhira alebo v jej blízkom okolí. V o niečo výhodnejšej vzdialenosti Vás očakáva mysteriózne Údolie kráľov a majestátny Karnak Temple v Luxore.

Znamenitá Red Sea Riviera

V samotnom populárnom prímorskom letovisku Hurghada, položenom pri nádhernom Červenom mori, nájdete skvelé podmienky na plážové leňošenie, ničím nerušené kúpanie, rozličné vodné športy či odhaľovanie ukrytých krás farebného podmorského sveta. Určite vyskúšajte malebné mestečko El Gouna s luxusnými rezortmi (nachádzajúce sa asi 20 km severne od samotnej Hurghady).

0