VLetenky

Egypt s Wizz Air od 140 EUR

Hurghada
Vskutku pohodové letovisko Makadi Bay pri Červenom mori (foto: Crosa/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen kúpanie, potápanie či šnorchlovanie v nádhernom Červenom mori máte možnosť skúsiť pri využití priamej linky leteckej spoločnosti Wizz Air do Egypta (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do egyptskej Hurghady sa dajú kúpiť za 42980 HUF (alebo cca 140 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnom batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia len 36780 HUF (asi 120 EUR).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Egypta nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 23. mája (sobota) s návratom z egyptského let(ov)iska Hurghada (HRG) dňa 30. mája 2015 (sobota).

Za príplatok v relatívne rozumnej miere máte príležitosť letieť vo veľmi obmedzenom množstve termínov aj na konci letných prázdnin (s dĺžkou pobytu 7 alebo 14 dní).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Hurghada za 42980 HUF bez WDC / 36780 HUF s WDC (23.05.-30.05.2015)

Egypt a Hurghada

K najmagickejším miestam Egypta sa zaraďujú najmä majestátne pyramídy v Gize a Sakkare, vynikajúce Egyptské múzeum a príťažlivé mešity – všetky spomínané cestovateľské pozoruhodnosti sú však položené v hlavnom meste Káhira alebo v jej blízkom okolí. V o čosi výhodnejšej vzdialenosti Vás čaká tajuplné Údolie kráľov a impozantný Karnak Temple v Luxore.

Famózna Red Sea Riviera

V samotnom obľúbenom prímorskom letovisku Hurghada, situovanom pri nádhernom Červenom mori, nájdete úžasné podmienky na plážové leňošenie, ničím nerušené kúpanie, rôzne vodné športy či objavovanie skrytých krás farebného podmorského sveta. Istotne vyskúšajte malebné mestečko El Gouna s luxusnými rezortmi (ležiace asi 20 km na sever od samotnej Hurghady), či pôvabné lokality Sahl Hashheesh či Makadi Bay (ležiace opačným smerom).

0