VLetenky

Egypt s Wizz Air od 136 EUR

Hurghada
Príjemné letovisko Makadi Bay pri Červenom mori (foto: Wpgenar/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Letné kúpanie, potápanie či šnorchlovanie v prekrásnom Červenom mori máte šancu okúsiť pri využití priamej linky leteckej spoločnosti Wizz Air do Egypta (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do egyptskej Hurghady sa predávajú za 42980 HUF (alebo v prepočte cca 136 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnom batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia iba 36780 HUF (asi 118 EUR). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve s odletom v druhej polovice júna 2015 s dĺžkou pobytu 7 alebo 14 dní (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Egypta nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 27. júna (sobota) s návratom z egyptského let(ov)iska Hurghada (HRG) dňa 4. júla 2015 (sobota).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Hurghada za 42980 HUF bez WDC / 36780 HUF s WDC (27.06.-04.07.2015)

Egypt a Hurghada

K najdramatickejším miestam Egypta sa radia hlavne impozantné pyramídy v Gize a Sakkare, výborné Egyptské múzeum a pôvabné mešity – všetky spomínané cestovateľské špeciality sú však situované v hlavnom meste Káhira alebo v jej blízkom okolí. V o niečo výhodnejšej vzdialenosti Vás očakáva mysteriózne Údolie kráľov a majestátny Karnak Temple v Luxore.

Znamenitá Red Sea Riviera

V samotnom populárnom prímorskom letovisku Hurghada, položenom pri nádhernom Červenom mori, nájdete skvelé podmienky na plážové leňošenie, ničím nerušené kúpanie, rozličné vodné športy či odhaľovanie ukrytých krás farebného podmorského sveta. Určite vyskúšajte malebné mestečko El Gouna s luxusnými rezortmi (nachádzajúce sa asi 20 km severne od samotnej Hurghady), či príťažlivé lokality Sahl Hashheesh a Makadi Bay (ležiace opačným smerom).

0