VLetenky

Egypt s Wizz Air od 133 EUR

Príjemných 25°C a podobnú teplotu vody v prekrásnom Červenom mori v chladnejšom období roka máte šancu okúsiť vďaka novému pravidelnému spojeniu leteckej spoločnosti Wizz Air do Egypta (s odletom z poľských Katovíc alebo z maďarskej Budapešti).

Spiatočné letenky do egyptskej Hurghady sú v predaji za 578 PLN (alebo v prepočte cca 133 EUR) s odletom z Katovíc, resp. za 39980 HUF (136 EUR) z Budapešti. V najnižšej cenovej hladine nájdete obmedzený počet termínov počas platnosti zimného letového poriadku.

Letecká linka spoločnosti Wizz Air z katovického letiska v Pyrzowiciach (KTW) do egyptského mesta Hurghada bude v prevádzke od 31. októbra 2013 s odletom z Katovíc vždy vo štvrtok (let W6 1285 12:15-17:30) s návratom z Hurghady v rovnaký deň (W6 1286 18:10-21:35).

Pravidelné letecké spojenie nízkonákladovky Wizz Air z budapeštianskeho letiska (BUD) do Hurghady (HRG) bude prevádzkované od 2. novembra 2013 s odletom z Maďarska vždy v sobotu (W6 103 14:45-19:30) a so spiatočnou cestou z Egypta v ten istý deň (W6 104 20:10-23:15).

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky nech poslúži odlet z Katovíc (KTW) dňa 31. októbra (nedeľa) s návratom z egyptského let(ov)iska Hurghada (HRG) dňa 7. novembra 2013 (za 133 EUR).

Alternatívou rezervácie letenky do Egypta môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 11. januára a návrat z Hughady o 7 dní neskôr, t.j. dňa 18. januára 2014 (za 136 EUR).

Rezervácia letenky:
Katovice – Hurghada za 578 PLN
Budapešť – Hurghada za 39980 HUF

Egypt

Magické povodie Nílu

Najlákavejšie miesta Egypta – ku ktorým sa radia impresívne pyramídy v Gize a trošku v jej tieni ležiacej Sakkare, výborné Egyptské múzeum a fantastické mešity, sú sústredené v egyptskej metropole Káhira alebo v jej širšom okolí. V oveľa menšej a zároveň dostupnejšej vzdialenosti od Hurghady (ako egyptské hlavné mesto) sú situované však mysteriózne luxorské Údolie kráľov a gigantické chrámové komplexy v Luxore či v neďalekom Karnaku, alebo prípadne monumentálne chrámy v Abú Simbel v relatívne “neveľkej” vzdialenosti od sudánskej hranice a Asuánskej nádrže.

Príjemný sever Egypta i úžasné púštne oázy na západe krajiny

Pokiaľ sa však predsa len rozhodnete pre cestu do Káhiry a do severnej časti Egypta, neobíďte ani historickú Alexandriu a pôvabné prístavné mesto Marsa Matrouh pri Stredozemnom mori. Naopak, na západe tejto atraktívnej severoafrickej krajiny Vás očakávajú nesmierne fotogenické (aj keď oveľa menej navštevované) púštne oázy Siwa, Baharíja, Farafra, Dakhla a Kharga.

Príťažlivý Sinaj

V každom prípade sa však oplatí aj prehliadka neďalekého Sinajského polostrova. K mimoriadnym zážitkom sa zaraďuje pozorovanie fascinujúceho východu Slnka z biblickej “Mojžišovej hory” – Mt. Sinai (2285 m) alebo návšteva neďalekého scénického Kláštora svätej Kataríny. Populárne stredisko pri Červenom mori Šarm es Šejk snáď ani netreba veľmi predstavovať. Nenechajte si ujsť ani ostatné, možno trošku menej známejšie mestá v oblasti “Red Sea” – potápačský raj s názvom Dahab, pohodovú Nuweibu či pôvabné letovisko Taba (situované vo veľmi tesnej blízkosti hranice s Izraelom).

Výborné okolie Hurghady so skvelým letoviskom El Gouna

Ak Vás však skôr priťahuje najmä plážové leňošenie a vodné športy, určite vyskúšajte nádherné mestečko El Gouna s luxusnými rezortmi (ležiace približne 20 km severne od samotnej Hurghady). Ceny ubytovania v kvalitnejších hoteloch začínajú v závislostí od jednotlivých destinácií okolo 14 EUR, ekonomicky najdostupnejšie ubytovacie zariadenia sú však k dispozícii už od 4 EUR. Verejná (diaľková) doprava v celej krajine funguje pomerne spoľahlivo a takisto za veľmi výhodné sumy.

0