VLetenky

Egypt s Wizz Air od 126 EUR

Hurghada
Hurghada na brehoch Red Sea Riviera (foto: Espen Birkelund/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.5)

Pohodové kúpanie, potápanie či šnorchlovanie v prekrásnom Červenom mori máte šancu okúsiť pri využití priamej linky leteckej spoločnosti Wizz Air do Egypta (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do juhoegyptskej Hurghady kúpite za 38980 HUF (alebo v prepočte približne 126 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnom batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia iba 33180 HUF (asi 107 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve cca (s odletom) v druhej polovici novembra/návratom na začiatku decembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 14. novembra (sobota) s návratom z egyptského let(ov)iska Hurghada (HRG) dňa 5. decembra 2015 (sobota).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Hurghada za 38980 HUF bez WDC / 33180 HUF s WDC (14.11.-05.12.2015)

Egypt a Hurghada

K najdramatickejším miestam Egypta sa radia hlavne impozantné pyramídy v Gize a Sakkare, výborné Egyptské múzeum a pôvabné mešity – všetky spomínané cestovateľské špeciality sú však situované v hlavnom meste Káhira alebo v jej blízkom okolí. V o niečo výhodnejšej vzdialenosti Vás očakáva mysteriózne Údolie kráľov a majestátny Karnak Temple v Luxore.

Znamenitá Red Sea Riviera

V samotnom populárnom prímorskom letovisku Hurghada, položenom pri nádhernom Červenom mori, nájdete skvelé podmienky na plážové leňošenie, ničím nerušené kúpanie, rozličné vodné športy či odhaľovanie ukrytých krás farebného podmorského sveta. Určite vyskúšajte malebné mestečko El Gouna s luxusnými rezortmi (ležiacimi asi 20 km severne od samotnej Hurghady), či príťažlivé lokality Sahl Hashheesh a Makadi Bay (nachádzajúce sa opačným smerom).

0