VLetenky

Egypt s Wizz Air od 121 EUR

Hurghada
Pohodové letovisko Makadi Bay pri Červenom mori (foto: Rickard Germundsson/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen príjemné kúpanie, potápanie či šnorchlovanie v nádhernom Červenom mori možno okúsiť pri využití priamej linky leteckej spoločnosti Wizz Air do Egypta (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do egyptskej Hurghady sú v predaji za 36980 HUF (alebo v prepočte cca 121 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnom batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia len 30780 HUF (asi 100 EUR). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä na začiatku budúceho zimného letového poriadku.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Egypta môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 31. októbra s návratom z egyptského let(ov)iska Hurghada (HRG) dňa 7. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Hurghada za 36980 HUF bez WDC / 30780 HUF s WDC (31.10.-07.11.2015)

Egypt a Hurghada

K najmagickejším miestam Egypta sa zaraďujú najmä majestátne pyramídy v Gize a Sakkare, vynikajúce Egyptské múzeum a príťažlivé mešity – všetky spomínané cestovateľské pozoruhodnosti sú však položené v hlavnom meste Káhira alebo v jej blízkom okolí. V o čosi výhodnejšej vzdialenosti Vás čaká tajuplné Údolie kráľov a impozantný Karnak Temple v Luxore.

Famózna Red Sea Riviera

V samotnom obľúbenom prímorskom letovisku Hurghada, situovanom pri prekrásnom Červenom mori, nájdete úžasné podmienky na plážové leňošenie, ničím nerušené kúpanie, rôzne vodné športy či objavovanie skrytých krás farebného podmorského sveta. Istotne vyskúšajte malebné mestečko El Gouna s luxusnými rezortmi (nachádzajúce sa asi 20 km na sever od samotnej Hurghady).

0