VLetenky

Egypt s Wizz Air od 106 EUR

Hurghada
Prímorská juhoegypská Hurghada na brehoch Red Sea Riviera (foto: Gigi Ibrahim/Flickr/CC BY 2.0)

Príjemné kúpanie, potápanie či šnorchlovanie v nádhernom Červenom mori máte príležitosť skúsiť pri využití priamej linky leteckej spoločnosti Wizz Air do Egypta (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do juhoegyptskej Hurghady sa predávajú za 32980 HUF (alebo v prepočte približne 106 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnom batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia len 27180 HUF (asi 87 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve cca (s odletom) najmä v období počas a pred adventom (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 12. decembra (sobota) s návratom z egyptského let(ov)iska Hurghada (HRG) dňa 19. decembra 2015 (sobota).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Hurghada za 32980 HUF bez WDC / 27180 HUF s WDC (12.12.-19.12.2015)

Egypt a Hurghada

K najmagickejším miestam Egypta sa zaraďujú hlavne majestátne pyramídy v Gize a Sakkare, vynikajúce Egyptské múzeum a príťažlivé mešity – všetky spomínané cestovateľské pozoruhodnosti sú však položené v hlavnom meste Káhira alebo v jej blízkom okolí. V o čosi výhodnejšej vzdialenosti Vás čaká tajuplné Údolie kráľov a impozantný Karnak Temple v Luxore.

Famózna Red Sea Riviera

V samotnom obľúbenom prímorskom letovisku Hurghada, situovanom pri prekrásnom Červenom mori, nájdete výhodné podmienky na plážové leňošenie, ničím nerušené kúpanie, rôzne vodné športy či objavovanie skrytých krás farebného podmorského sveta. Istotne vyskúšajte malebné mestečko El Gouna s luxusnými rezortmi (ležiacimi asi 20 km na sever od samotnej Hurghady), či pôvabné lokality Sahl Hashheesh a Makadi Bay (nachádzajúce sa opačným smerom).

0