VLetenky

Egypt s Travel Service od 77 EUR

El Gouna
Letovisko El Gouna v blízkosti Hurghady (foto: Marc Ryckaert/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Na cestu k Červenému moru sa máte príležitosť vybrať vďaka last minute ponuky priamych charterových letov na palube spoločnosti Travel Service z Česka (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do egyptských prímorských letovísk Hurghada a Marsa Alam sa dajú kúpiť za 1980 CZK (alebo v prepočte cca 77 EUR) s odletom z Prahy, z Brna a z Ostravy.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas augusta a septembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklady rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Egypta nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 25. augusta (sobota) a návrat z egyptskej Hurghady (HRG) dňa 2. septembra 2018 (nedeľa).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky do Egypta môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 25. augusta (sobota) a návrat z egyptského Marsa Alam (RMF)dňa 31. augusta 2018 (piatok).

Rezervácia leteniek:
Praha – Hurghada za 1980 CZK / 77 EUR (25.08.-02.09.2018 / sobota – nedeľa)
Brno – Hurghada za 1980 CZK / 77 EUR (27.08.-03.09.2018 / pondelok – pondelok)
Ostrava – Hurghada za 1980 CZK / 77 EUR (27.08.-03.09.2018 / pondelok – pondelok)

Praha – Marsa Alam za 1980 CZK / 77 EUR (25.08.-31.08.2018 / sobota – piatok)
Brno – Marsa Alam za 1980 CZK / 77 EUR (26.08.-02.09.2018 / nedeľa – nedeľa)

Pozn.: priame lety s odbavenou batožinou

BRQ-RMF
Brno, Česká republika – Marsa Alam, Egypt (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Egypt

K najdramatickejším miestam Egypta sa radia najmä impozantné pyramídy v Gize a Sakkare, vynikajúce Egyptské múzeum a pôvabné mešity – všetky uvádzané pozoruhodnosti sú však situované v Káhire alebo v jej blízkom okolí a budú z Marsa Alam pomerne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza tajuplné Údolie kráľov a majestátny Karnak Temple v Luxore, alebo legendárny chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Znamenitá Red Sea Riviera

V samotnom obľúbenom prímorskom letovisku Marsa Alam, položenom pri nádhernom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) približne 300 km južne od (oveľa známejšej) Hurghady, natrafíte na výborné podmienky na plážové leňošenie, pohodové kúpanie, rozličné vodné športy či odhaľovanie skrytých krás farebného podmorského sveta. Vcelku ľahko prístupné z tohto egyptského mesta budú aj jedinečné národné parky Gebel Elba a Wadi el Gamal (smerom k sudánskej hranici).

Mysteriózny Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie ladení cestovatelia majú šancu objavovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z alternatív sa núka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už dávnejšie obnovená). Ďalšou existujúcou variantou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0