VLetenky

Egypt s Travel Service od 134 EUR

Hurghada
Prímorský egyptský El Quseir na brehoch Red Sea Riviera (foto: Viaggio Routard/Flickr/CC BY 2.0)

Na výlet k Červenému moru sa máte možnosť vybrať pri využití last minute ponuky charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Travel Service (s odletom z Brna).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Red Sea Riviera sú k dispozícii za 3480 CZK (cca 134 EUR) s odletom zo spomínaného brnenského letiska (BRQ) dňa 5. júla a návratom z egyptského Marsa Alam (RMF) dňa 11. júla 2018 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia leteniek:
Brno – Marsa Alam za 3480 CZK / 134 EUR (05.07.-11.07.2018)

BRQ-RMF
Brno, Česká republika – Marsa Alam, Egypt (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Egypt

K najmagickejším miestam Egypta sa zaraďujú hlavne majestátne pyramídy v Gize a Sakkare, výborné Egyptské múzeum a príťažlivé mešity – všetky uvádzané špeciality sú však položené v Káhire alebo v jej blízkom okolí a budú z Marsa Alam relatívne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza tajomné Údolie kráľov a impozantný Karnak Temple v Luxore, alebo svetoznámy chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Famózna Red Sea Riviera

V samotnom populárnom prímorskom letovisku Marsa Alam, situovanom pri prekrásnom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) zhruba 300 km južne od (oveľa známejšej) Hurghady, naďabíte na vynikajúce podmienky na plážové leňošenie, príjemné kúpanie, rôzne vodné športy či objavovanie ukrytých krás farebného podmorského sveta. Celkom ľahko prístupné z tohto egyptského mesta budú i unikátne národné parky Gebel Elba a Wadi el Gamal (smerom k sudánskej hranici).

Mysteriózny Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie orientovaní cestovatelia majú šancu odhaľovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z variánt sa ponúka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už dávnejšie obnovená). Ďalšou existujúcou alternatívou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0